Son Dakika ; Jandarmadan Tarihi Eser Kacakcılarına Şok Baskın…

b_526

Edinilen bilgiye göre bir istihbaratı değerlendiren Sinop İl Jandarma Komutanlığı ve Erfelek İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Erfelek ilçesinden Sinop’a tarihi eser kaçırılacağı bilgisine ulaşarak iki kişinin içinde olduğu bir aracı takibe aldı. Sinop-Erfelek yolu üzerinde durdurulan aracın içindeki bir şahsa ait poşette; 2 adet Genç Doğu Roma Dönemine ait pirinç bilezik, 1 adet Genç Doğu Roma Dönemine ait pirinç yüzük, 1 adet Bizans dönemine ait haç, 1 adet Bizans dönemine ait kolye sarkacı, 1 adet Helenistik döneme ait pirinç sikke, 2 adet Roma dönemine ait bronz sikke, 1 adet cam parça (dip kandil) ele geçirildi.

Kişilerle irtibatlı olduğu belirtilen ve Gerze ilçesinde ikamet eden bir şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda ise; 4 adet define aramada kullanılan metal çubuk, 3 adet define arama metal detektörü ve aparatları, 3 adet av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca ve 88 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi.

Cumhuriyet savcısının talimatı ile göz altına alınan 3 şahıs, sevk edildikleri adli makamlarca ifadelerinin alınmaları ardından serbest bırakıldı. Soruşturma sürüyor.

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.