Boyabat İlçe Müftülüğünce Kur’an Kursları yararına kermes düzenlendi…..

kur-an-kurslari-icin-kermes-duzenlendi

 

Hayır hizmetlerinde kullanmak Kur’an ve hafızlık eğitiminin gelişmesi amacıyla düzenlenen kermes 22 Nisan 2016 Cuma gününden 2 Mayıs 2016 Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Boyabat Beyazıt Camii (Büyük Camii) yanında kurulu olan çadırda pasta, börek, kıyafet, çay gibi ürünleri sergilendi. Kermesin  açılışında Merkez Kur’an Kursu Yöneticisi Halil İbrahim Kolsuz Kur’an-ı Kerim okudu.

Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam yaptığı konuşmada: “Kur’an ve hafızlık kursları için başlattığımız kermes açılışımıza hepiniz hoş geldiniz. Boyabat hafızları ile anılan bir ilçe. Kur’an kursu öğrenci sayımızı arttırmak ve bunun için de tesislerimizi genişletmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Değerli Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney ve Boyabat Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı’nın katkı ve destekleri ile birçok sorunun üstesinden geldik. İnşallah yeni Kur’an Kursu binamıza kavuşuyoruz. Yeni yapılacak olan Kur’an kursu kampüsünde daha fazla sayıda talebeyi aynı anda yetiştirme şansımız olacak. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.” dedi.

Konuşmanın ardından Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Şengöz, AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam açılış kurdelesini kesti.

Kurdele kesimi sonrası  Kermesi gezen protokol üyeleri tatlı, hamur işi yiyecekler, kıyafetler hakkında bilgi alıp alış veriş yaptılar.

Kaymakam Güney eşi için baş örtüsü satın aldı.

Boyabat halkının yoğun ilgi gösterdiği kermeste tüm ürünler kurs öğrencileri ve öğreticileri tarafından hazırlandı.

Açılışa; Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Şengöz, AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Boyabat İlçe Emniyet Müdürü Sezgin Yıldızhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Boyabat Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İbrahim Açıkgöz, Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam, Diyanet-Sen Boyabat Şube Başkanı İbrahim Tekdemir, kurs öğreticileri, öğrenciler ve Boyabat halkı katıldı.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Boyabat Gündemi hakkında 18421 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.