Boyabat Ülkü Ocağından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

ata_cocuk-4

Devletimizin, emperyalizmin karanlık senaryolarıyla boyunduruk altında kaldığı, ordularımızın masa başındaki kirli planlarla tarumar edilmeye çalışıldığı, vatanımızın ve aziz millet varlığımızın vahşice saldırılara maruz bırakıldığı bir dönemde; Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Milli Mücadele azim ve kararlılığı ile Türk milletinin kıyamını ve milli iradesini temsil ederek Ankara’da 23 Nisan 1920’de kurulan TBMM’nin 96. yıldönümü kutlu olsun.

Bu kutlu gün, Gazi Meclisimizin Türklük camiasına, İslam Alemi’ne, sömürü ve işgal altındaki mazlum milletlere ve bütün insanlığa duyurduğu “misak-ı milli” ve “ya istiklal ya ölüm!” kararının en büyük ve en görkemli tecellisidir. Milli mücadelemizin önderi, TBMM’nin banisi, başkanı ve başkumandanı, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın 23 Nisan’ı bir bayram olarak ülkemizin bütün çocuklarına hediye etmesi ve yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın şahsında, bu güzel bayramın dünya çocuklarıyla buluşması; Türk milletinin gurur kaynağıdır. Ümitle, coşkuyla, mutlulukla kucakladığımız çocuklarımızın bayramını onların duyduğu heyecanla kutluyoruz. 23 Nisan’ın ve taşıdığı değerlerin törpülenmeye çalışıldığı günümüzde, çocuklara karşı işlenen ‘’cinsel istismar’’ suçlarının artması çok vahim bir durumdur. Her yıl çocuk şenlikleriyle kutladığımız bu milli bayramımıza kapkara bir gölge düşmüş; ne yazık ki devlet gözetimi ve denetimi altındaki yurt ve okullar ile ‘’gayr-ı meşru olarak kanunlara aykırı açılmış bulunan yurt ve okullarda’’ bu çirkin hadiselerin cereyan etmesi olayın vehametini daha da artırmıştır. Siyasi hesap ve planların temelinde, ‘’dindar nesil’’ yetiştirme aldatmacasıyla kurulan vakıf ve derneklerin bünyesindeki okullarda, yurtlarda gerçekleşen istismar vakalarının, yine siyasi hesap ve ihtiraslar uğruna ört-bas edilmeye kalkışılması kokuşmuşluğun geldiği son noktadır.

Ülkü Ocakları olarak bahsi geçen hadiselerin bir daha hiç anılmadığı, yalnızca çocuk cıvıltıları ve şenlikleriyle dopdolu nice 23 Nisan’ların yaşanmasını temenni ediyor; bütün çocuklarınızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Boyabat Temsilciliği

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18268 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.