İşaret dili kursiyerlerinden anlamlı etkinlik….

ettt

Sinop Halk Eğitim Merkezi bünyesinde verilen İşaret dili eğitimine katılan kursiyerler, yılsonu etkinliğinde yapacakları sunumun provasını Sinop’un seyir tepesi olan Şahin tepesinde yaptı. Eşsiz Sinop manzarası önünde İstiklal marşını işret dili ile seslendiren kursiyerler muhteşem bir görüntü oluşturdu.

İşaret Dili Öğretmeni Ayfer Özayrancı, koordinesinde eğitimlerine devam eden Sinop Halk Eğitim Merkezi İşaret dili eğitimi kursiyerleri, 3 ay boyunca devam eden eğitimlerini düzenlenecek olan yılsonu etkinliğinde alacakları sertifikaları ile tamamlayacak.

Yılsonu etkinliği için özel bir program hazırlayan kursiyerler, kursta aldıkları eğitimleri işaret dili ile seslendirecekleri istiklal marşı ile sunacaklar. Bu özel gün için çalışmalarına devam eden Sinop Halk Eğitim Merkezi İşaret dili eğitimi kursiyerleri, son provalarını eşsiz Sinop manzarasına sahip şahin tepesinde yaptı. Burada eğitmenleri Ayfer Özayrancı eşliğinde işaret dili ile istiklal marşını seslendiren kursiyerler, o an orada bulunanlardan da büyük beğeni topladı. Toplumda duymayan ve konuşamayan insanlarla iletişim kurmanın oldukça önemli olduğunu söyleyen Sinop Halk Eğitim Merkezi İşaret Dili Öğretmeni Ayfer Özayrancı, verilen kurslarla işitme engelli vatandaşların dünyasına girebilmeyi, onların eli, kulağı, dili olabilmeyi amaçladıklarını belirtti. Özayrancı; “Kursumuz Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarımızdan bir tanesi. 28 Mart tarihinde başlayan kursumuz 15 Haziran tarihinde sona erecek. 28 kursiyerimizle devam ettiğimiz eğitimlerimizi yılsonu öğretim şenliği adı altında düzenlenecek olan etkinlikle noktalayacağız ve kursiyerlerimize belgelerini vereceğiz. Tabi bu anlamlı etkinlikte anlamlı bir gösteri sunmamız gerekir diye düşündük ve kursiyerlerimizle birlikte istiklal marşımızı işaret dili ile okuma kararı aldık. Bugün de bunun provasını yapmak için eşsiz manzaraya sahip bu mekanı tercih ettik. Gerçekten prova olmasına karşın arkadaşlarımız oldukça başarılı bir şekilde istiklal marşımızı işaret diliyle sessiz ama yüreklere işler bir şekilde icra ettiler. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yılsonu sergimizde de katılımcılarımıza işaret dili kursunda neler yapılıyor, ne gibi eğiti

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.