Ahmet Küçükbaş Yazdı ; Yamalı Bohça-Altılı Masa!…

Bakmayın o alçak gönüllü göründüklerine, “Biiizz millete hizmet için varızzz” laflarına… Siyasetimize kibirli, ikiyüzlü, bencil, nobran, hatta yozlaşmış kişiler hükmeder. Halkımız (demos) çoğunlukla yönetimine (krasi) çoğu zaman böylelerini getirmiştir. Bu bakımdan suçludur. Suçun hükümlüsü olarak kuruların yanında yaşlarımızın da yanarak bu suçun cezasını çekmekteyiz.

Böyle bir ortamda bir birinden birçok konuda farklı düşünen altı parti lideri bir masa etrafında bir araya gelebildi. Kavganın, suçlama ve aşağılamanın geçer akçe olduğu siyasetimizde bu kadarı bile büyük başarıdır.

Görüşlerindeki farkları koruyarak; yaşadığımız, yaşamak zorunda olduğumuz, ondan başka yerde yaşayamayacağımız ülkemizin; geleceğine yönelik düşüncelerini konuşup projelendiriyorlar.

Çirkin siyasetin “YAMALI BOHÇA” diye karaladığı bu birliktelik siyasi bir olgunluk, medeni bir tavır, alçakgönüllülük ve iyi niyettir. Bu haliyle takdir edilmeli, desteklenmeli, değerlendirilmelidir.

Bu en azından ülkede toplumsal barış, huzur, refah, medeniyet umut eden ve bunu ölmeden önce görmek isteyen, yetmişine yetmiş bir adam için (bu ben oluyorum) bir umut projesidir.

Umudumuz ölmesin.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18194 makale
Boyabat Gündemi