4 taneden 500 tane oldu!

wp-tims

Sinop’ta 5 yıl önce katıldıkları bir fuarda kızının isteğiyle 4 tavşan alan Yaşar Özdemir,sayılarının geçen yıllar içerisinde artması üzerine 20 dönümlük arazisini hayvanların yaşam alanı haline getirirken, emekli maaşını da tavşanların bakımına harcıyor.

Eşi Nebahat Özdemir ile Yalı Köyü Deliler Mahallesi’nde yaşayan 68 yaşındaki Özdemir, evinin bahçesinde sayıları 500’ü bulan tavşanların bakımını yapıyor. 

Yaşar Özdemir, yaptığı açıklamada, 5 yıl önce bir fuarda kızını kıramayarak 4 tavşan aldıklarını söyledi.Tavşanların hepsinin dişi çıkması üzerine komşularından bir de erkek tavşan aldığınıdile getiren Özdemir, “Yavruları olsun, onları sevelim istedik ama bir batında 12’ye kadar yavru doğurduklarını bilmiyorduk. O da yetmezmiş gibi doğumdan 32 gün sonra tekrar çiftleşiyorlar” dedi.

Tavşanların sayısının arttığını, bakımlarının zorlaştığını vurgulayan Yaşar Özdemir, “Bunun üzerine daha önce hayvan besiciliği yaptığım 20 dönümlük arazimi tavşanların yaşaması için ayırdım. Tavşanlar, her gün 150 balya yonca tüketiyor. Emekli maaşımı tavşanların bakımı için kullanıyorum ama o da yetmez duruma geldi. Yetkililerden ve duyarlı hayvan severlerden yardım bekliyorum” ifadelerini kullandı.

 “BİRİ GECE SES ÇIKARSA, YATAKTAN KALKIP YANLARINA GİDİYORUM”

Hayvanları çok sevdiğini, bu nedenle tavşanları doğal ortama bırakamayacağını bildiren Özdemir, bir tanesine bile zarar gelmesini istemediğini dile getirdi. Bazı geceler tavşanları yırtıcı hayvanlardan korumak için nöbet bile tuttuğunu belirten Yaşar Özdemir,Biri gece ses çıkarsa, hemen yataktan kalkıp yanlarına gidiyorum. İçimde o denli hayvan sevgisi var. Bu nedenle doğal ortama salmam söz konusu değil. Tek isteğim, tavşanların daha uygun bir yerde yaşamlarını sürdürmeleri” diye konuştu.

 “TAVŞANLAR ÇOCUĞUM GİBİ OLDU”

Özdemir, tavşanların güvenliğini sağlamak için arazisini telle çevirdiğini de anlatarak, “Bu hayvanlar artık çocuklarım gibi oldu. Sabahları kapıya gelirler, yemek için beni beklerler. Böyle bir durum söz konusu iken benim onları zarar görecekleri bir yere vermem veya bırakmam olacak iş değil.Eğer güvenli bir ortama yerleştirirsek, ailece gözümüz arkada kalmayacak ve huzura kavuşacağız” şeklinde konuştu.

 

Boyabat Gündemi hakkında 18421 makale
Boyabat Gündemi

14 yorum

  1. 카지노게임 사용자들은 점점 더 많은 정보와 선택권을 원하기 시작했으며, 같이 신뢰할 수 있는 플랫폼들을 통해 자신의 취향과 요구 사항에 적합한 카지노사이트를 선택하고 있습니다.

  2. 카지노사이트의 무료 스핀 보너스는 플레이어의 관심을 이끌 수 있는 혜택입니다. 일반적으로 무료 스핀은 특정한 슬롯 게임에서 50개에서 500개 정도의 정해진 수의 무료 스핀을 제공하여 플레이어가 자신의 돈을 사용하지 않고도 게임을 즐기면서 잠재적으로 실제 현금을 획득할 수 있는 기회를 제공합니다.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.