Vekil Nazım Maviş Sinop’taki Olaylar İçin ; Bu Bir Zorbalıktır….

maviş

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, önceki gün yaşanan olaylar ardından yazılı açıklama yaptı.  Sinop’ta Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı İlahiyatçı Yazar Nurettin Yıldız’ın vermesi planlanan konferansın yaşanan protesto ve olaylar sonrası iptal edilmesi ardından AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş yazılı bir açıklama yaptı.

GEREKLİ TAHKİKAT YAPILACAKTIR

Nazım Maviş açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Engin hoşgörü ortamıyla bilinen Sinop’umuzda yaşanan şiddet olaylarını, kendini bilmez küçük bir güruhun kentimizin kimliğiyle bağdaşmayan bu zorbalıklarını şiddetle kınıyorum. Yasal izinleri alınan her türlü konferansın, şiddeti ve suçu teşvik etmediği sürece, engellenmesi kabul edilemez.

 

Olan bir yasal hakkın zorbalıkla, vandallıkla, şiddetle gaspından başka bir şey değildir. Kimse kimsenin bir konferansı dinleme hakkını sırf konuşmacının fikirlerine katılmadığı ve karşı çıktığı için engelleme hakkına sahip değildir. Bu çağdaşlık kisvesi altında yapılan düpedüz bir faşistliktir; zorbalıktır.

 

Konuyla ilgili İç İşleri Bakanımıza gerekli bilgiler iletilmiş olup, yaşanan olay hakkında gerekli tahkikatlar yapılacaktır. Hoşgörü kentimiz Sinop’ta bir daha benzer olayların yaşanmamasını temenni ediyorum”

Vitrinhaber Gazetesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 16855 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.