Vekil Nazım Maviş ; ” Sinop, Yeni Spor Yatırımlarıyla Spor Turizminin Merkezlerinden Olacak”…

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, içerisinde Sinop Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzunun yer aldığı Osmaniye mevkiine 2 Bin 500 kişilik yeni ve modern spor salonu yapılacağını müjdeledi.

Sinop Gençlik Merkezi ve kapalı yüzme havuzunun bulunduğu Osmaniye mevkiinde inşa edilmesi planlanan içinde toplam altı ayrı spor salonunun yer aldığı yaklaşık 10 milyon TL’ye malolacak, 2 Bin 500 kişilik spor salonu projesi Milletvekili Nazım Maviş’in girişimleriyle hayata geçiyor. Sinop’ta spor turizmi açısından tarihin en büyük yatırımlarından biri olarak gösterilen projeyle, içerisinde Sinop Gençlik Merkezi ve kapalı yüzme havuzunun da bulunduğu Osmaniye mevkiinin, adeta spor kompleksine dönüştürülmesi planlanıyor.

——‘Sporun Yıldızları Sinop’ta Yetişecek’—–

Proje ihalesinin 2017 yılının yaz ayında tamamlanacağını belirten Maviş, yapılan spor yatırımlarıyla Sinop’un bir spor turizmi açısından da önemli bir kente dönüşeceğini belirtti.
Maviş, “2 bin 500 kişilik yeni ve modern spor salonumuzun tamamlanmasıyla birlikte Sinop’ta spor turizmi büyük bir ivme kazanacak. Özellikle yüzme havuzu ve Sinop Gençlik merkezinin içinde bulunduğu Osmaniye mevkiinde inşa edilmesi planlanan spor salonumuz, o bölgeyi bir spor kompleksine dönüştürecek. Yeni spor tesislerimiz sayesinde, artık Sporun yıldızları Sinop’umuzda yetişecek ” dedi.

—————Sinop’ta Kış Turizmi Sporla Canlanacak———

Yine aynı bölgede bir futbol sahası projelerinin de hayata geçirileceğini ifade eden Maviş, “Modern ve büyük spor tesisleri kentimizde çeşitli spor organizasyonlarının da gerçekleşmesini sağlayarak kış döneminde de birçok organizasyona ev sahipliği yapabilecek. Modern spor tesislerinin yapacağı katkılarla kentimiz, spor turizminin önemli bir kenti olacaktır” dedi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18375 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.