Vekil Maviş, Bakan Özlü’nün Ziyaretini Değerlendirdi,”Sinop Sanayisine İvme Kazandıracak Yatırımlar Hayata Geçiyor”

 

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, 12 Şubat 2017 Pazar günü Sinop’a gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün Sinop temaslarını değerlendirerek, yapılacak yeni yatırımların müjdesini kamuoyu ile paylaştı.

Sanayicilerimiz Açısından Verimli Bir Ziyaret Oldu

Gerçekleşen ziyareti değerlendiren Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Bakan Özlü’nün Sinop’ta özel sektör ve kurum temsilcileriyle verimli bir toplantı gerçekleştirdiğini belirterek, Boyabat Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ve Durağan Küçük Sanayi Sitesi’nin yapımı için gereken resmi işlemlerin başlatıldığını duyurdu.

Maviş açıklamasında; ”Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü’nün ziyareti Sinop’umuz ve sanayicilerimiz açısından verimli ve hayırlı gelişmelere vesile olmuştur. Yapılan özel toplantıda Sinop Organize Sanayi Bölgesi ve Küçük Sanayi Sitesinde faaliyet yürüten iş adamlarımız ve esnafımız, Sayın Bakanımıza beklenti ve taleplerini bizzat iletme imkânı bulmuşlardır” dedi.

Sinop Sanayisine İvme Kazandıracak Yatırımlar Hayata Geçiyor

Boyabat ve Durağan’a kurulacak olan sanayi tesislerinin, Sinop Sanayisine ivme kazandıracağını belirten Maviş, “Ziyarette Boyabat Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ve Durağan Küçük Sanayi Sitesi’nin yapımı için önceden de iletmiş olduğumuz talep, Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü tarafından onaylanarak gereken resmi süreç ve işlemler başlatılmıştır.

 

Sanayi tesislerimizin inşası ile birlikte Sinop sanayimiz önemli bir ivme kazanacaktır. Tesislerimizin Boyabat ve Durağan ilçemiz için hayırlı olmasını dilerken, Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü’ye şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca ziyarette bizlere eşlik eden Sinoplu sanayicilerimize, OSB Başkanı ve Yönetim kurulu üyelerine, KSS Başkanı ve Yönetim kurulu üyelerini, TSO başkanı ile yönetim kurulu üyelerine ve kurum amirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18250 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.