Vekil Barış Karadeniz ; Sinop’luyu İyi Tanımak Lazım….

barış

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, AKP Sinop Milletvekili Nazım Maviş’e atıfta bulunarak; Sinop halkını “faşistlik”, “vandallık” ve “zorbalık” ile suçlamanın doğru olmadığı belirtti.Karadeniz: “Böyle bir suçlama, Sinop halkının iyi tanınmadığının göstergesidir.Sinop halkını iyi tanımak gerekir” dedi.

Barış Karadeniz, Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı İlahiyatçı Yazar Nurettin Yıldız’ın konferansının iptali sonrası yaşanan tepkileri değerlendiren bir açıklama yaptı. Karadeniz’in açıklaması şöyle:

Sinop ortaya koyduğu haklı tepki ile tarihini geleceğini ve ülkesine olan bağlılığını, çocuklara olan sevgisini Anayasal ve demokratik hakkını kullanarak göstermiştir.Sinop halkı hangi partiye oy verirse versin, hangi partinin mensubu olursa olsun Atatürkçü ve demokrat bir kimliğe sahiptir. Sinop halkının ortaya koyduğu haklı ve demokratik tepkide her partiden ve siyasal düşünceden vatandaşımız orada bulunarak bu haklı tepkiye açıkça destek vermiştir.

Vatandaşlarımızın göstermiş olduğu tepki, gerici ve yobaz zihniyetedir. Çocuk istismarcılarına duyulan öfkenin yansımasıdır. Dindar geçinip dini sömürenleridir. Hiç kuşkusuz, ilçelerinde, köylerinde ve mahallelerinde tüm Sinop halkının birlikte ve bir bütün olarak bu düşünceye sahip olduğuna inanıyor ve bu düşünceyi paylaşan halkımızla gurur duyuyorum.  

Şu çok iyi bilinmelidir ki; demokrasiye, insan hak ve hürriyetlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine, Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarına inanmış Sinop halkı sağduyulu davranarak, demokratik tepkinin nasıl ortaya konulacağına örnek olmuştur. Malum kişinin “tekrar geleceğim” diyerek tahrik dolu ifadelerine karşı Sinop halkı demokratik ve haklı tepkisini sağduyu ve hoşgörü ile yine ortaya koyacaktır. Açılması düşünülen tahkikat ile şunu da sormak gerekir: Sinop halkı hangi haksız ya da hukuksuz bir fiil gerçekleştirmiştir de tahkikat açılacaktır. Yoksa kamu görevlilerine aba altından sopa mı gösterilmektedir? Bununla birlikte mutlu şehir, huzurun başkenti Sinoplu vatandaşlarımızın ve kamu görevlilerimizin sağduyusu için teşekkür ederim.

Sinop İl Müftülüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığının bu etkinlik için verdiği katkı düşündürücü ayrıca değerlendirilmesi gereken bir konuyken, etkinliğin İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı genel merkezinin yani bizzat sahipleri tarafından iptal edildiği ortayken, yapılan bazı açıklamalarda ifade edildiği gibi kimsenin “konferansı dinleme hakkı” engellenmiş değildir. Böylesi bir durumu kullanıp Sinop halkınıfaşistlik”, “vandallık” ve “zorbalık” ile suçlamak doğru değildir. Bu suçlama Sinop halkının iyi tanınmadığının göstergesidir. Sinop Halkını iyi tanımak gerekir. Sinop topraklarında yaşayan herkes bilir ki; insanı mert sözü de senettir.

Kaynak: Halk sesi…

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18250 makale
Boyabat Gündemi

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.