Vekil Barış Karadeniz; Bu Ne Cüret Sayın Başbakan?….

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, AK Parti’nin Sinop’ta düzenlediği mitinge okulların tatil edilerek servislerle öğrencilerin mitinge taşınmasına tepki gösterdi.

Karadeniz, “Öğrencilerimizi eğitim öğretimlerinden alıkoyarak, miting alanına taşımak hiç yakışık almamıştır. Bu ne cüret? Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Onlar miting alanlarında değil okulda olmalıydılar” dedi.

Barış Karadeniz, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi. Önergesinde, “Mensubu bulunduğunuz Adalet ve Kalkınma Partisi, referandum çalışmaları nedeniyle 03 Mart Cuma günü Sinop’ta miting düzenlemiştir.

Bu mitingi için Boyabat, Durağan, Ayancık ilçelerimizde okullar tatil edilerek, öğrenciler servislerle mitinge taşınmıştır” diyen Karadeniz, şu soruların yanıtlanmasını istedi: “Sinop’ta büyük tepki çeken ve öğrencilerimizin mitinge katılımı artırmak amacıyla okulların tatil edilerek eğitim öğretimlerinden geri kalmasına neden olan bu olay hakkında Başbakan olarak sizin bir talimatınız var mıdır? Sizin talimatınız yok ise okulların tatil edilerek, öğrencilerimizi mitinge götürülmesi talimatını kim ya da kimler vermiştir?

 

Öğrencilerimizin servislerle ilçelerimizden Sinop’a götürülmesini kim ya da kimler finanse etmiştir? Sinop ziyaretinizde mitinginizin çok fazla kalabalık gösterilmesi için öğrencilerin bu şekilde mitinge götürülmesi suç değil midir? Sorumlular hakkında hangi hukuki işlem yapılacaktır? Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir.

 

Çocuklarımızın, eğitim ve öğretim saatleri içinde miting alanlarına taşınması mensubu bulunduğunuz Adalet ve Kalkınma Partisi’nin referandum propaganda çalışmalarından mıdır? Çocuklarımızın, eğitim ve öğretim saatleri içinde miting alanlarına taşınması velilerinin bilgisi dahilinde midir? Öğrencilerin velilerinden izin alınmadıysa bu ihmalin sorumluları hakkında hangi yasal işlem başlatılacaktır?

Vitrinhaber Gazetesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17052 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.