Vekil Barış Karadeniz Vatandaştan “HAYIR” İstedi……

 

Karadeniz, İl Başkanı Barış Ayhan, Gerze İlçe teşkilat Başkanı İlknur Kara ve çok sayıda partili ile ilçemizde çalışmalarını sürdürdü.

İlçemizdeki Partileri, Esnafları tek tek ziyaret eden Barış Karadeniz şunları söyledi.

“Bugün Gerze’de Saadet Partisi, Demokrat Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Vatan Partisi olmak üzere hepsini ziyaret ettik, parti başkanları ve teşkilatlarıyla bir araya geldik.

Bizler ülkemizin menfaatleri, Cumhuriyetimizin geleceği doğrultusunda ilçe sakinlerimizle istişareler yaptık, halkımızla yollarda, kahvehanelerde bir araya geldik. Ülkemizde yapılmak istenen referandumun ne olduğunu vatandaşlarımıza anlattık.

Gerze belki de Türkiye’de en iyi “HAYIR” oyunu verecek ilçelerden birisi olduğunu gördük diyen Karadeniz, bizler partili, partisiz herkese gidiyor ve onlarla bilgi alışverişinde bulunduk.

Hatta yapılan ziyaretlerde birçok kişi Ak Partili olduğunu fakat referandum da “HAYIR” oyu kullanacağını ilettiğini, Gerze’nin yapılmak isteneni özümsemiş olduğunu söyledi.

Karadeniz konuşmasını “biz  vatanımızı, bayrağımızı, geleceğimizi, çocuklarımızı seviyoruz bunun için ‘HAYIR’ diyoruz. Çünkü bu referandum bir parti olayı olmadığını, ülkenin beka sorunu olduğunu” söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Saadet Partisi Gerze İlçe Teşkilat Başkanı Hamit Çakır ise konuşmasında şunları kaydetti:

Saadet partisi olarak bizim duruşumuz “HAYIR” diyen Çakır, Türkiye’nin politikalarında zihin karışıklığı olduğunu iddia ederek, hükümetin problemlerle ilgileneceğine başkanlık sistemiyle uğraştığını ileri sürerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü : “Referandumda ‘evet’ de ‘hayır’ da çıksa herhangi bir şey değişmeyecek. Cumhurbaşkanı her şartta zaten etkili. Sadece Cumhurbaşkanının partili olması geliyor. Zaten Cumhurbaşkanı partili gibi davranıyor. Maalesef kutuplaşma her ortama sıçradı. Şuanda gözle görülen bir kaos var. Bir problemi önleyeceğim derken başka bir problem yaratıyorsunuz. Başkanlık sisteminde adalet mekanizmasını oluşturabilecek problemler doğacaktır.”diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Vatan partisi Gerze İlçe Teşkilat Başkanı Alaattin Oğuz ise konuşmasında; Vatan Partisi olarak zaten en başından beri tavrımız bellidir. Ama CHP’nin Ana muhalefet Partisi, Cumhuriyetin kurucusu olarak gerek Türkiye üzerinde gerekse de ilçemiz özelinde lokomotif görevi üstlenmesi gerekir dedi.

Şuanda cumhuriyetin varlığı söz konusu,  hedef cumhuriyeti ortadan kaldırmaktır, bunu açık açık söylüyorlar. ‘Hedef 2023 bu işi bitireceğiz diyorlar’ ama biz hayır bitiremeyeceksiniz, bizlerin ülkemiz adına birlikteliğimiz devam edecektir diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Kaynak Gerze’nin sesi

(Visited 25 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 15932 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.