Son Dakika ; Vekil Nazım Maviş ; Durağanda Kesinlikle Etnik ve Siyasi Bir Olay Yoktur……..

nazim-mavis-tbmm-de-sabaha-kadar-nobet-tuttuk-8621019_x_o-horz

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, “Durağan’da şu an ortam gayet sakin. Hele heleki bazı basın yayın organlarında belirtildiği gibi kesinlikle etnik ve siyasi bir olay yoktur.” dedi. Maviş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Durağan ilçesinde 2 önce bir gerginlik yaşandığını hatırlattı.

 

İlçede güvenlik güçlerinin tüm tedbirleri aldığını belirten Maviş, “Durağan ilçemiz böyle anılan bir ilçemiz değildir. Şu an itibarı ile ilçemizde durum gayet sakindir. Vatandaşlarımız da sağduyulu davranıyorlar. İlçede şu an ortam gayet sakin. Hele hele ki bazı basın yayın organlarında belirtildiği gibi kesinlikle etnik ve siyasi bir olay yoktur.

 

Bunun özellikle bilinmesini istiyorum. Durağan ilçemiz nasıl bundan önceki süreçte huzuru ve güveni ile anılıyorsa bundan sonra da öyle anılacaktır.” diye konuştu.   – Olay  Durağan’dan önceki akşam iki grup arasında kavga çıkmış, 15 kişinin yaralandığı olayın büyümesi üzerine kaymakamlık tarafından ilçede sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

 

Güvenlik güçlerince gece saatlerinde kontrol altına alınan gerginliğin ardından 5 kişi gözaltına alınmış, 3 köy muhtarı görevden uzaklaştırılmıştı.  Tüfekle vurularak yaralanan Soner Kara, Sinop’taki ilk müdahalesinin ardından kaldırıldığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde kurtarılamamıştı

Vitrinhaber Gazetesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.