Son Dakika : Kazalar Hız Kesmiyor Aynı Yerde İkinci Kaza…

ayni-mevkiide-yine-kaza

Edinilen bilgiye göre kaza Ayancık-Erfelek kavşağı üzerinde meydan geldi. İ.G. yönetimindeki 57 AE 006 plakalı araç sürücüsünün hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak şarampole yuvarlandı.

Olayda araç sürücüsü hafif yaralanırken etraftaki vatandaşlar aynı yerde 1 senede defalarca kaza yaşandığını belirtti. Bu kazaların bir kaçına rast gelen Sinoplular ise bu virajı ölüm virajı olarak nitelendirirken yol inşaatını yapan mühendisin bir hatası olduğunu derhal tedbir alınmazsa daha büyük ve ölümlü kazaların meydana gelmesinden endişe duyuluyor. Vatandaşlar, “Bu kavşakta hemen hemen her gün ufak çaplıda olsa bir kaza meydana geliyor.

Yeni Erfelek yolunun araç trafiğine açılmasının üzerinden henüz bir yıl geçmesine rağmen aynı kavşakta yüzlerce kaza meydana geldi. Yol 4 yol kavşağı olmasına rağmen yeterli işaret yok yolun eğimi Erfelek’ten Sinop istikametine gelen sürücülere Sinop’tan Erfelek yoluna dönmeye çalışan sürücünün aynı anda aynı şeridi kullanması ile meydana geliyor.

Araçlar ya kafa kafaya çarpışıyor yada kaza esnasında kazayı kurtarmak için ani direksiyon hareketi ya takla attırıyor yada yoldan çıkarıyor.” dedi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18318 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.