Danıştaydan Hüseyin Cömert’e Şok Karar..

karar-horz

Yaptığı Haberlerle ve Yazıları ile Boyabat Gündemini değiştiren, Emekli İş Adamı Hüseyin Cömert, yine Boyabat Medyasını salladı.

Boyabat Gazetelerinde yayınlanan resmi belgeli haberi noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz, bu habere Cömert’in vereceği cevap ise merakla bekleniyor.

İşte o Haber

Hüseyin Cömert isimli şahıs tarafından panayır paraları ile ilgili usulsüz ücret tahsil etmek suretiyle kamu zararı oluşturduğu için Boyabat Belediyesine açılan davada, Danıştay 1. Dairesi soruşturma izni verilmesine ilişkin kararın kaldırılmasına oy birliğiyle karar verdi.
DANIŞTAY BOYABAT BELEDİYESİNİ HAKLI BULDU
Danıştay 1. Dairesi, 15-21 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen panayır ve sosyal-kültürel etkinlikler kapsamında usulsüz ücret tahsil etmek ve bu etkinlikler kapsamında elde edilen geliri ve gerçekleştirilen ödemeleri mevzuata aykırı şekilde belediye bütçesi dışında takip etmek suretiyle açılan dava da,  Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve Belediyede görevli 13 kişiyi haklı buldu.
 
GEREĞİ GÖRÜŞÜLÜP DÜŞÜNÜLDÜ
Danıştay 1. Dairesi, “Dosyanın incelenmesinden; 15-21 Ekim 2014 tarihleri arasında panayır ve sosyal-kültürel etkinlikler kapsamında toplam 138.860,00 TL. gelir elde edildiği, bunun 138.111,34 TL’sinin harcandığı, kalan 748,66 TL’de belediyenin hesaplarına yatırıldığı, ön inceleme kapsamında herhangi bir kamu zararı oluşmadığının tespit edildiği, bu nedenlerle ilgililere isnat edilen eylemlerin, haklarında soruşturma yapılmasını gerektirecek nitelikte bulunmadığı anlaşıldığından, itirazların kabulüyle İçişleri Bakanının adı geçenler için izin verilmesine ilişkin 18/3/2015 tarih ve Kont.Bşk.2015/79 sayılı kararının kaldırılmasına, dosyanın karar ekli olarak İçişleri Bakanlığı’na, kararın bir örneğinin itiraz edenlere gönderilmesine 15.10.2015 tarihinde oy çokluğuyla karar verildi” ifadelerinde bulundu.
Boyabat Belediyesi Basın-Halkla İlişkiler Bürosunca yapılan açıklamada, “Kamuoyunda yanlış intiba uyandırarak kurumun itibarını zedelemeye çalışan ilgili kişiye karşı gerek Belediye Başkanı gerekse soruşturmada adı geçen kurum çalışanları tarafından gerekli davaların açılacağı” bildirildi.
Kaynak:Son Haber

karar 151201_karar5 151201_karar2

 

(Visited 25 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16197 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.