Son Dakika ; Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuh Tandoğan Tutukladı…

 

nuh-tandoğan-boyabat5

Alınan bilgiye göre, Boyabat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY terör örgütü üyeliği ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Nuh Tandoğan Boyabat Adliyesine gelerek teslim oldu.

Sağlık kontrolünden geçirilen Tandoğan, daha sonra Cumhuriyet Savcısına ifade verdi. Ardından mahkemeye sevk edilen Tandoğan tutuklandı. Sinop’ta Boyabat Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturmada daha önce hakkında gözaltı kararı verilen 22 kişiden 15’i yakalanmış, zanlılardan 2’si tutuklanmış, 5’i savcılıktan, 8’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı

Vitrinhaber Gazetesi

Nuh Tandoğan Kimdir

Evli ve üç çocuk babası olan Nuh TANDOĞAN, 10 Ocak 1965’ te Boyabat’ta doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Boyabat’ta bitirdikten sonra üniversite eğitimini ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünde 1988 yılında tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatının yanında, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası’nda 2004 yılı seçimlerinden bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

2004 -2008 yılları arasında TOBB Dış İlişkiler Komisyon üyeliği yapan Nuh TANDOĞAN, 2009 tarihinden itibaren Türkiye Odalar Borsalar ve Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiş olup halen bu görevini sürdürmektedir. 31 Ekim 2011 tarihinden itibaren Türk Patent Enstitüsü’nde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı temsilen Yönetim Kurulu üyeliği görevine devam etmektedir.

Halen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk – Tanzanya İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Ticari faaliyetleri arasında inşaat, tuğla, kiremit, ahşap parke ve taahhüt yer almaktadır.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.