Son Dakika : Başkan Şefik Çakıcı Yılın Belediye Başkanı Seçildi…

baş6

Gerçekleştirmiş olduğu başarılı Belediyecilik hizmetleri ile kamuoyunun takdirini kazanan Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı “Yılın Belediye Başkanı” seçildi.

26 Aralık 2015 Cumartesi Günü (bugün),Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’nin ev sahipliğinde Kayseri Hacılar Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle “Yılın yerel yöneticileri” ödül töreni gerçekleştirildi.

Bu yıl altıncısı düzenlenen “Yılın Yerel Yöneticileri Belirleniyor” anket çalışması sonucunda Yerel Yönetimler Dergisinin belirlediği yılın yerel yöneticisi ödülüne, gerçekleştirmiş olduğu başarılı belediyecilik hizmetleri ile kamuoyunun takdirini kazanan Boyabat Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı layık görüldü.

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya, 2015 yılı “Yılın Belediye Başkanı” ödülü Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Oğuz tarafından verildi.

Ödül törenine il ve ilçe belediye başkanları, siyaset, iş ve bürokrasi dünyasından yaklaşık bin kişilik davetli gurubu katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Oğuz, “Kentlerin bir adım daha ileriye taşınması, sorunların çözümü için üretilen projelerin desteklenmesi büyük önem taşıyor. İşte bu kapsamda Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi olarak belediye başkanlarımızı teşvik etmeyi, projelerini örnek teşkil edecek biçimde tanıtmayı amaçlıyoruz. ”diyerek başladığımız Yılın Yerel Yöneticileri Belirleniyor anketimizin 6.sını neticelendirdik; Yılın başarılı belediye başkanlarını belirledik. Ve seçilen belediye başkanlarımızı evimize, Kayseri’ye davet ettik. 100. Sayımızı da kutlayacağımız Yılın Yerel Yöneticileri-6 ödül töreninde 19 ayrı hizmet kategorisinde ayrı ayrı değerlendirilerek belirlenmiş ödüllerimizi büyükşehir, il, ilçe, metropol ilçe ve belde belediye başkanlarımıza takdim edeceğiz.

Ne belediyeleri, ne belediye başkanlarını ne de projelerini birbiriyle kıyaslamak doğrudur. Çünkü bunu yapabilmek için memleketleri ve insanını da kıyaslayabilmek gerekir; ihtiyaçları, beklentileri, sıkıntıları, öncelikleri birbirinden farklı insanımızı, yörelerimizi… Bu nedenle en doğru değerlendirmeyi yine o kentin insanı yapabilir. Biz de bu doğrudan hareketle Yılın Yerel Yöneticileri’ni halkın oylarıyla belirledik. Belediyelerin birden fazla projesini oylamaya sunduk, böylece projelerin de halkça ne kadar kabul gördüğü ortaya çıkmış oldu.

Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi ailesi olarak, ödül almaya hak kazanan tüm belediye başkanlarımızı en içten dileklerimizle kutlarız” diye konuştu.

baş1

 

“Bu ödülü ilçem adına alıyorum”

Aldığı oylarla yılın Belediye Başkanı seçilen Şefik Çakıcı, “Anketi gerçekleştiren, vermiş olduğu oylarla bizleri bu ödüle layık gören ve bu organizasyonla bizleri burada toplayan “Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi” yöneticilerine teşekkür ediyor ve kendilerini kutluyorum.”

Hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirten Başkan Çakıcı, “Boyabat için çok çalışıyoruz. Bütün gayret ve mesaimiz Boyabat’ı marka şehir haline getirmek. Boyabat’ın kalkınması, sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek marka bir şehir haline gelmesi için gece, gündüz demeden özveriyle çalışıyoruz. Bunun sonucu olarak almış olduğumuz ödüller bizlerin doğru işler yaptığını gösteriyor. Bu vesileyle bugün burada olmamıza vesile olan ve bizlere oylarıyla destek veren tüm vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum ve çalışmalarımıza ilk günkü aşkla devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Bu gün burada aldığım bu ödülü ilçem adına, çalışma arkadaşlarım adına alıyor ve bizlerle birlikte ilçemiz adına ter döken herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

baş4 baş3 baş2

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18198 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.