Sinop’ta Etli Pilav Şenliği Yapıldı….

bbbbbbbbbbbbbbb_3
Orman İşletme Tesisleri Bahçeler mevkisinde düzenlenen ve Balkan Türk kültürüne has kazanlarda pişirilmiş etli pilav, tulumba tatlısı ve ayran ikramında bulunulan programda oldukça renkli görüntüler yaşandı. Bugün derneğimizce tertip edilen Mübadele ve Balkan Kültürü Buluşması ve 2. Geleneksel Etli Kazan Pilav Şenliğinde bir araya geldik.
Havanın biraz serin ve yağışlı olmasına karşın katılım oldukça güzel. Programımızda Balkanlardan Sinop’a Kültür Projesi kapsamında halk oyunları çalışmalarımız, koro çalışmalarımız ve folklor gösterilerimiz sunuldu. Bunun haricinde Rumeli TV’den tanıdığımız Cüneyt Şentürk arkadaşımız sahne alacak. Bizim amacımız Balkanlardan bizlere ulaşan kültürümüzü yaşatmak gelecek nesillere aktarmaktır. İnşallah bunu arkadaşlarımızla birlikte başaracağız. Önümüzdeki yıllarda daha da güzel etkinler yapmak düşüncesindeyiz” dedi. 2014 yılı Kasım ayında kurulan derneğin çok kısa sürede istenilen üye sayısına ulaşarak dayanışma ve kaynaşmanın en güzel örneğini sergilediğini belirten Sinop Balkan Halkları ve Mübadele Derneği Başkanı Kenan Aral, 2. ve 3 kuşak mübadiller olarak geçmişle kültürel bağları koparmamak, örf, adet, gelenek ve görenekleri yaşatmak için bu tür etkinlikleri yaparak yaşatmak amacında olduklarını ifade etti. Birbirinden güzel etkinliklerin yer aldığı programda, Balkan Türk kültürüne has kazanlarda pişirilmiş etli pilav, tulumba tatlısı ve ayran ikramında bulunuldu. Pilav kazanlarının önünde uzun kuyruklar oluşurken, Rumeli TV sanatçısı Cüneyt Şentürk, verdiği konserde katılımcılara renkli anlar yaşattı. Programda Türkiye Kızılay Derneği Sinop Şubesi’de açılan stantta vatandaşlara Kızılay Sodası ve lokum dağıttı. Etkinliğe; Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Belediye Başkanı Baki Ergül ile çok vatandaş katıldı.
bbbbbbbbbb_16bbbbbbbbbbbb_3bbbbbb_47bbbb_158bbbbbbbbbbbbbbbbbbb_1Vitrinhaber Gazetesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

5 yorum

  1. With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My website has a lot of exclusive content I’ve either created myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the web without my authorization. Do you know any methods to help reduce content from being ripped off? I’d genuinely appreciate it.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.