Sel Felaketinin Yaraları Sarılıyor…..

bb_549
Afetlerden sorumlu Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mehmet Yüzer beraberindeki Dikmen Kaymakamı Soner Özer, Dikmen Belediye Başkanı Saim İstanbullu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ümit Ünal, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oguzhan Kurt, DSİ 74 Şube Müdürü Murat Lütfü Güldoğan, Karayolları 78 Şube Şefi Özgür Gündoğan, Dikmen İl Genel Meclis Üyesi Kerim Ali Şahin, AK Parti Dikmen İlçe Başkanı Hüseyin Türkmen, İl Özel İdaresi Yol Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Hüseyin Can ile birlikte Güzelçeçay-Dikmen arası karayolu ve sel nedeniyle zarar gören köy yolları ile köprülerde incelemelerde bulundu.
İncelemelerin sonrasında İlçe Kaymakamlık Toplantı salonunda ilk etapta acil olarak yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Bu arada karayollarında ve köy yol ve köprülerde meydana gelen zararların önlemesine yönelik İlçeye gönderilen iş makinaları ile çalışmalar yoğun bir şekilde yürütüldüğü bildirildi.
SİNOP 1 GÜN İÇİNDE YILIN EN YOĞUN YAĞIŞINI ALDI
Öte yandan Sinop Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada hafta sonu yağan yağışın yılın en yoğun yağışı olduğu ve yağışın beraberinde getirdiği sel ve su baskını gibi afetlerden kaynaklanan hasarların büyük bir hızla giderildiği belirtildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İlimiz ve ilçelerimiz genelinde son 24 saat içerisinde en çok yağışı 06.00-18.00 saatleri arasında 63mm/m2 olarak Dikmen İlçemiz almıştır. Güzelçeçay’ın seviyesindeki yükselme nedeniyle Dikmen-Güzelceçay Karayolu 4-8. Km’leri arası trafiğe kapatılmıştır. Güzelçeçay-Dikmen arası karayolu tekrar trafiğe açılana kadar Dikmen İlçesi Karaağaç Mahallesinden sonra trafik eski Samsun-Sinop karayolundan verilmiştir.
b_885

Karayolumuz dışında köy yollarımızda meydana gelen hasarlar ise şu şekildedir: Dikmen İlçesi; Yünlüce deresinin taşması sonucu köy yolu üzerinde bulunan menfezin dolgu kısmında sel sularının etkisi ile kayma meydana gelmiştir. Durağan İlçesi; Gölalan-Olucak Köyleri arasındaki yol heyelan nedeni ile trafiğe kapanmıştır.
bbb_286
Durağan İlçesi; Gölalan Köyü Kirencik Ova Mahallesi arası bağlantı yolu toprak kayması nedeni ile trafiğe kapanmıştır. Durağan İlçesi Ortaköy Köyü Çatak Mahallesi Gömürgen Deresi mevkiinde toprak kayması sonucu yol trafiğe kapanmıştır. Ayrıca Durağan İlçemizde Alpugan Köyü, Şehit Engin Şahin Yatılı Bölge Okulu lojman ve hizmet binası zemin katlarında su baskını meydana gelmiş olup suyu boşaltma çalışmaları devam etmektedir.”
bbbbb_97Vitrinhaber Gazetesi

 

(Visited 15 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16345 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.