Sinop’lu Mesut Altuga Hadise Dedi…….

MESUT

O Ses Türkiye Yarışmasına katılan Sinop’lu Mesut ilk turu iki oyla geçerek sevilen pop sanatçısı Hadise’nin gurubu ile yola devam dedi.

29 Ekim tarihinde yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasına katılan Sinop’lu Mesut Aktulga Islak ıslak şarkısında gösterdiği performansla Murat Boz ve Hadise’nin beğenisini kazandı. Oylama sonrasında yaklaşık olarak 12 dakika sahnede kalan Mesut Aktulga Murat Boz ve Hadise arasında seçim yapmakta zorlanırken, sonunda Hadise ile yola devam kararı aldı. Yetenek sizsiniz yarışmasına katılarak ödül alan Sinop’lu Mesut Altuga O Ses Türkiye yarışmasında da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Aktulga’ya yarışma öncesi ve sonrası Eşi, kayınpederi, kayınbiraderi ve arkadaşı Taner Sezer’de yanında oldu.

Mesut Altuga Kimdir?

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Ana Bilim Dalı Müzik Öğretmenliği Bölümü mezunu. Kendisi Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı “Anadolu Müzik Eğitimi İyileştirme Projesi-Orff Yaklaşımı ile Müzik Eğitimi” konulu çalışmada devlet sanatçıları Sn. Güher ve Süher Pekinel tarafından düzenlenen eğitimlerde aktif görev almıştır. Bu proje kapsamında Türkiye çapında seçilen 30 müzik öğretmeninin arasına girmiş ve daha sonraki yıllarda öğrencileriyle paylaştığı orff ve ritim çalışmalarının başlangıcını yapmıştır.

Mesut Aktulga yapmış olduğu müzik çalışmalarını Sosyal Sorumluluk noktasına da taşıyarak ÇOKSEV (Çocuk Kanserleri Sevgi ve Dayanışma Derneği), Zihinsel Engelliler Eğitim Derneği ve T.C Sağlık Bakanlığı İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile çalışmalar yapmıştır.

Müzik derslerinde etkin olarak kullandığı düşünme becerileri çalışmaları, orff, ritim, beden perküsyonu, bardak çalışması ve akortlu müzik tüpleri ile çocuklara müziğin bilişsel gelişime ne denli önemli bir katkısı olduğunu göstermiştir. Festivallerde ve tv kanallarında sahne almıştır. Halen özel bir okulda müzik öğretmeni olarak çalışmaktadır.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18318 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.