Sinop SGK Skandal Olay, Emekliye Ölüsün diye İlaç Vermediler…..

sgk-agri-27tib

“Sen Ölüsün“ Dediler, Maaş Vermediler,

Sinop Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yaşayan vatandaşı ölü ilan etti!Skandal olay, işçi emeklisi 58 yaşındaki Mehmet Arif Günaydın’ın ilaç almak için gittiği eczane de ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Dikmen’e bağlı Güzelceçay köyündeki bir balık unu fabrikasından emekli olan Günaydın’a, 26 Kasım tarihinde ilaç almak için gitti eczanede kendisine sistemde “ ölü” gözüktüğü ve bu yüzden ilaçların ücretini ödemeden alamayacağı söylendi. Bunun bir şaka olduğunu düşünen Günaydın, eczacının kendisine sistemden “ ölü” gözüktüğüne dair belgeyi göstermesi karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.

Talihsiz işçinin şaşkınlığı, her zaman bankamatikten çektiği emekli maaşını almaya gittiğinde bu kez kabusa döndü!Çünkü Sinop SGK siteminde “ ölü” olarak ilanı yapılan Mehmet Arif Günaydın’ın emekli maaşı da kesilmişti. Derdine derman bulmak için SGK’ ya başvuru da bulunan Günaydın, kendisinin yaklaşık 3 aydır oyalandırıldığını, nerde ise kendisinin suçlu duruma düşürülecek hale getirildiğini ve maaşını alamadığından ötürü kredi kartlarının kötü puanlama ile karşı karşıya bırakıldığını belirtti.

Editör:Hüseyin yıldız, Sinop sıcak haber

 15337566_243026199436164_2164874504593753979_n
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18375 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.