Sinop Şehir Merkezinde Ezansız İftar Açıyorlar…..

indir

Hoparlör olmayan mahallede ezanı duyamayan vatandaşlar yetkililerden çözüm bekliyor.

Sinop’un Ada Mahallesi cantuğ blokları (jandarma diye bilinen mevkii ) de oturan vatandaşlar hoparlör olmadığı için ezanı duymuyor, dolayısı ile de Ezansız iftar Açıyorlar.

Bu konuyu defalarca dile getirmelerine rağmen her hangi bir çözüm bulunamamış.

MÜFTÜ CİHAZ ALACAK PARAMIZ YOK DEMİŞ

Haber merkezimize konuyu aktaran vatandaş ise biz bu olayı İl Müftülüğe ilettik. Mahalle olarak ezan-ı Muhammed’i duyamıyoruz , mahallemizde hoparlör yok dedik. Müftü ise bana ; “bunun için yeni cihazlar almak lazım ama bizim paramız yok” dedi. Aldığı cevap karşısında şaşıran mahalle sakinleri evlerinde Ezan’ı duymak istediklerini ve Valimiz, Belediye Başkanımız başta olmak üzere bütün ilgili kurumlara seslenerek bu konuda duyarlı olmalarını istedi. Bize en yakın Seyit Bilal Hz. Camisi var, gün doğusu esmediği taktirde azda olsa duyuyoruz .

 

Maalesef bu memleketin en meşhur rüzgârı da hiç eksik olmuyor. Şehir merkezlerinde ezanîn duyulması çok manidar bir hadise, ancak bu İl Müftülüğünün mü yoksa Belediye’nin sorumluluğunda mı ? Bu sorunun cevabından ziyade bu sorunun çözülmesi daha önemli. Şimdi söz yetkililerde bakalım bu işin sorumluları vatandaşa Ezan-ı Muhammed ile iftar açtırabilecek mi ? Bekleyip göreceğiz

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18321 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.