Sinop Plakalı Otobüsün İçinden 32 Bin Paket Kaçak Sigara Çıktı…

tam_32_bin_paket_kacak_sigara_ele_gecirildi_h14422_c0ab6

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yol kontrolü sırasında durdurulan Sinop plakalı bir otobüsten 32 bin paket kaçak sigara çıktı. Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar İle Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) Ekipleri; Yol kontrolleri sırasında Van’dan Trabzon’a gelen Sinop plakalı bir yolcu otobüsünü durdurdu.

Yolcu otobüsünün perdelerinin çekili olduğunu fark eden KOM ekipleri; otobüste yolcu olmadığını fark edince araç içerisinde arama yaptı. Arama sırasında otobüsün arka kısmındaki koltukların söküldüğünü tespit eden ekipler; o kısmında perde ile kapandığını tespit etti. Perdeyi aralayan ekipler; o kısımda yasa dışı yollar ile yurda sokulmuş tam 32 bin paket kaçak sigara olduğunu tespit etti.

İran’dan yurda kaçak yollar ile sokulmuş olan sigaraların Trabzon güzergahı üzerinden İstanbul’a sevk edildiği öğrenildi. Olayla alakalı soruşturma başlatan ekipler; otobüsün sürücüsü E.O’yu gözaltına alarak il emniyet müdürlüğüne getirdi. Şahsın Van nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. E.O, mahkemeye sevk edildi. Otobüse ise el koyuldu.

Vitrinhaber Gazetesi

 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.