Başkan Çakıcı Öğrencilere Verdiği Sözü Tuttu….

Geçen hafta İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Lisesi ile Cengiz Topel İlk/ortaokulu tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferinin 101. Yıl dönümü programı düzenlenmişti.Program içerisinde seyircilere “Cephe Gerisinde Çanakkale”  adlı bir tiyatro sahnelenmiş ve seyircilerin çok duygulandığı tiyatro sonrasında Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı öğrencileri davet edeceğini bildirmişti.

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı sözünü tuttu ve tiyatroda  rol alan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Lisesi’nden 22 öğrenciyi makamında kabul etti. Öğrencilerle birlikte İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü Nuri Aslan, Müdür Başyardımcısı Ramazan Temiz, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Gülcan Demir’de ziyarette bulundu.

Ziyaret esnasında Belediye Başkanı Şefik Çakıcı şu açıklamalarda bulundu; “Sizin programda sergilediğiniz tiyatro hayatımda izlediğim en güzel tiyatroydu. Çok güzel sahnelediniz, öyleki adeta o günleri yeniden yaşadık. Zaten bu salondanda belliydi, bir çok kişi duygulandı hatta ağlayanlar bile oldu, Bundan 100 yıl önce yaşananları bize adeta aynen yeniden yaşattınız.Bugün bunlari siz bize yaşattınız bundan 100 sonra da yaklaşık olarak 14 yıldır iktidarda olan ve ülkemize bir çok hizmeti olan AKPARTİ’nin de yaptıkları o zamanki insanlara aktarılacak. Özellikle Marmaray Projesi, üçüncü havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi bir çok büyük projeler 100 yıl sonra anılacaktır inşallah.”

Açıklamanın ardından öğrencilerden Boyabat adına ülkemiz adına bir istekleri olup olmadığını soran Şefik Çakıcı’dan öğrenciler öğrenim gördükleri İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Lisesi’nin bahçesine dört tane kamelya istediklerini bildirdiler. Şefik Çakıcı bu kamelyaları en kısa zamanda yaptırılacağı sözünü verdi.

Daha sonra Boyabat Belediyesi Başkanı Şefik Çakıcı öğrencilere birer tane gram altın hediye etti. Bu hediyeyi Boyabat halkı adına takdim ettiğini söyleyen Şefik Çakıcı “Bu hediyeleri 27 Bin Boyabatlı adına veriyorum” dedi.Ziyaret sonrası İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Lisesi müdürü Nuri Aslan Belediye Başkanı Şefik Çakıcıyı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Lisesi’ne davet etti. Söz konusu ziyaretin önümüzde ki hafta çarşamba veya perşembe günü yapılacağı belirtildi.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.