Pompacıdan Çocuklar İçin Acil Çağrıya, Konvoylu Destek..

pompa1

Sinop’ta epilepsi ve astım hastası iki çocuk sahibi babanın ‘Çocuk Acil’ kurulması için başlattığı mücadeleye, Sinoplu vatandaşlar 700 araçlık bir konvoyla destek verdi.

 

Sinop Devlet Hastanesine çocuk acil servisi kurulması için yaklaşık 3 yıldır ferdi olarak mücadelesini sürdüren Uğur Demirtaş, yine başarılı bir organizasyona daha imza attı. Çocuk Acil mücadelesinde farkındalığı artırmak amacıyla pazar günü araç konvoyu düzenleyen Uğur Demirtaş, bir kez daha yetkilere seslendi.

 

Sinop’ta bir benzin istasyonunda çalışan Uğur Demirtaş, yaklaşık 3 yıldan bu yana Sinop Devlet Hastanesine çocuk acili kurulabilmesi için mücadele ediyor. Yaptığı imza kampanyası ve çeşitli etkinliklerle bu konuda farkındalık oluşturmaya çalışan Demirtaş, 13 Aralık Pazar günü geniş katılımlı bir araç konvoyu düzenledi.
pompa3
Konvoya yaklaşık 700 araç ve bin 500 kişi katılırken, konvoyda yer alan ve rengarenk balonlarla süslenen araçlar klakson çalarak, Sinop’a Çocuk Acil kurulması için başlatılan kampanyaya yetkililerden ve tüm Sinoplulardan destek istedi. Konvoyun geçtiği güzergahta kimi zaman vatandaşlarda alkışlarla kampanyaya destek verdi.
Konvoydaki araçları yönlendiren Uğur Demirtaş, 12 yaşındaki çocuğunun epilepsi, 8 yaşındaki çocuğunun ise astım hastası olduğunu belirterek, kendisi gibi yıllardır Sinop’ta çocuk acil olmamasından dolayı mağdur olan anne ve babaların olduğuna dikkat çekti. Sonuç alana kadar mücadelesine devam edeceğini ve yılmayacağını dile getiren Uğur Demirtaş, desteğin giderek çığ gibi büyüdüğünü söyledi.
AMBULANS TALEBİMİZ YERİNE GETİRİLMEDİ
Organizasyon için Sağlık Müdürlüğü’nden herhangibir olumsuzluğa karşı ambulans talep ettiklerini ve yetkililerin ambulans dahi tahsis etmediğini ileri süren Uğur Demirtaş; “Sinoplular olarak bizler çocuk acil servisi istiyoruz. Bazı yetkililer bize Sinop’un bu konuda kapasitesi yeterli değil diyorlar. Sağlık her şeyden önemli. 2003 yılından bu yana hastanelerde çocuklarımın hastalığıyla ilgili uğraşıyorum. ‘Bugün git yarın gel’ durumuna düştüm. Samsun’a sık sık gidip geliyoruz. Bu durum maddiyatımızı da çok zorluyor. Bu duyarsızlığı bu gün yine yaşadık. Bu gün böyle önemli bir farkındalık çalışması öncesi dilekçeyle Sağlık Müdürlüğü’nden ambulans istedik. Ama hiç bir ambulans tahsis edilmedi. Bu konuyada Sinop halkının tepkisini göstermeli. Biz bu kadar milleti topladık. Herkes çoluk çocuğuyla geldi. Ama can güvenliğinin sağlanması konusunda ambulans talebimiz yerine getirilmedi” diye konuştu.
pompa2 pompa6 pompa4 pompa5
Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.