Kümesinde Bulduğu Şahini, Kuşbaşı Kavurma ile Besliyor………

Kümesinde Bulduğu Şahini Kuşbaşı Kavurma ile Besliyor
Türkeli’de yaşayan Gülizar Sakallıoğlu tavukların yumurtalarını toplamak için kümese gittiğinde küme içerisinde tavukların yanında yatan şahini fark etti. Şahini ilk gördüğü anda kendisine zarar vermesinde korkan Sakallıoğlu, şahinin kümesin tellerine takılarak mahsur kaldığını fark etti. Temkinli bir şekilde şahine yaklaşan Gülizar Sakallıoğlu, yorgun düşen şahini bulunduğu yerden çıkararak evine götürdü.

Gülizar Sakallıoğlu’nun şefkatli yaklaşımına sakinliğiyle cevap veren şahin yaklaşık bir haftadır Sakallıoğlu’nun evinde kalıyor. İlk anda korktuğu şahine şimdilerde çok alıştığını söyleyen Gülizar Sakallıoğlu, hamsi ve kavurma ile beslediği şahinin sağlık durumu konusunda bilgisi olmadığını ve yetkililerin bu anlamda yardımcı olmalarını istedi.

Sakallıoğlu; “Tavuklarıma ait kümeste şahini görünce biraz korktum. O da benden korktu galiba tellere tırmanmaya çalıştı. Bir baktım tırnakları tellere takılmış, kıpırdayamıyor. Hemen onu tellerden kurtardım. Eve getirdim, sobanın yanında güzelce kuruttum. Hamsi ayıkladım, karnını da doyurdum. Günde 3-4 öğün yemek yediriyorum. Bazen kuşbaşı kavurması yediriyorum, bazen de hamsi yediriyorum. Gündüzleri evde kimse yok zaten, yatağımın üzerine bir çarşaf seriyorum, kapıyı kapatıyorum kendi istediği gibi dolaşıyor. Akşamları da banyoya koyuyorum. Bana çok vefalı davranıyor, hiç zarar vermiyor. O benim evladım gibi oldu, hiçbir yerinde yarası yok, ben görmedim. Ama acaba tellere takıldığında bir yerine zarar gelmiş midir diye de düşünmüyor değilim. Ben birkaç gün daha şahini evimde misafir edeceğim, o süre içerisinde yetkililer gelip, bu şahini alıp bir yerinde yarası var mı diye kontrol ederler inşallah” dedi.

Kaynak : Vitrin Haber

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18375 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.