Kaçak Hayvan Vahşetine,Jandarma El Koydu…

b(1051)

Türkeli ilçesinde kaçak olarak avlandıkları belirlenen 4 kişi jandarma tarafından yapılan operasyonda vurdukları bir karacayla birlikte yakalandı. Şahısların av tüfeklerine el konulurken, haklarında da işlem başlatıldı.

 

Olay ilçeye bağlı Gündoğdu köyü kırsalında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; kaçak avcılık yapıldığına dair bir ihbarı değerlendiren Türkeli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Köy sınırları içerisindeki Eşekçi mevkisinde kaçak avcılık yapıldığı ve bir karacanın vurulduğu ihbarını değerlendirerek bölgeyi titizlikle incelemeye alan ekipler, söz konusu mevkide avcı kıyafetleri giymiş olan M.Ö, R.Y, K. E ve S.Ç adlı şahısları incelemeye aldı. Şahısların av tüfeklerinin ruhsatını ve av tezkerelerinin olup olmadığını soran jandarma ekipleri, silahların ruhsatsız olduğunu, kişilerin av tezkerelerinin de olmadığını belirledi.

 

Şahıslardan vurdukları av hayvanının gösterilmesi istendiğinde, şahıslar dere kenarında boğazı kesilmiş ve arka bacakları yüzülmüş karacayı gösterdi. Kaçak avcılara idari yaptırım kararı alınırken, av sırasında kullandıkları ruhsatsız tüfeklere de el konuldu. Olayla ilgili tahkikat evrakları Sinop Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’ne iletildi. Soruşturma sürüyor.
kacak_avcilara_jandarma_engeli_h12947
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18314 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.