Boyabat Esnaf Spor’a neden sahip çıkılmıyor?…

boyabatesnafspor1

27 Aralık 2015 pazar günü Daylı Stadı’nda Sinop 1.Amatör ligi ekiplerinden Boyabat Esnaf spor ile Sinop Telekom Spor’un karşılaşması vardı. Boyabat Esnaf spor maçın genelinde çok istekli ve topla en fazla oynayan taraf olmasına rağmen önceki yıllarda olduğu gibi bir türlü gol atamadı. Karşılaşma Sinop Telekom Spor’un nadir gelişen ataklarda bulduğu üç golle 3-0 sonuçlandı.

Esnafspor yetkilileri yaptıkları açıklamada;

“Buradan Boyabat halkına, Boyabat Esnafına ve Boyabat’ta ki bürokratlara ve siyasilere seslenmek istiyoruz. Boyabat Esnaf spor’a neden sahip çıkılmıyor. Önceki yıllarda lige katılan takımlara sahip çıkıldı, maddi ve manevi her türlü destekler verildi, ama Boyabat Esnaf spor’a gerekli destek verilmedi, verilmiyor.

Boyabat’ı son yıllarda Sinop 1.Amatör ligde Boyabat Esnaf spor temsil etmektedir.

Takımın şu an ilk 11’inde oynayan 7 oyuncusu üniversiteli arkadaşlardır. Maalesef bu çocuklar Boyabatlı olmamasına rağmen sahada Boyabat’ı temsil etmek için canla başla mücadele ederken, Boyabat bu takıma neden sahip çıkmamaktadır.

Takımın deplasmana gitmeye maddi imkanı bulunmamaktadır. Yetenekli birçok oyuncu olmasına rağmen, maddi imkansızlıklar yüzünden lisanslar yapılamamaktadır.

Ben inanıyorum ki bu çocuklara destek verilirse, maçlara bu sıkıntıları düşünmeden çıkarlarsa, bu çocuklar bu ligde başarılı olacaklardır.

Buradan Boyabat’a seslenmek istiyoruz, gelin bu çocuklara sahip çıkalım. Sporu, sporcuyu, Boyabat’ı temsil edenleri görmezden gelmeyelim.” dediler.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.