![317093220_561823769286508_258855886047223644_n-1](https://www.boyabatgundemi.com/wp-content/uploads/2022/11/317093220_561823769286508_258855886047223644_n-1-600x381.jpg)
Taşköprü ilçesi Tokaş köyünde kaçak kazı yapan 4 kişi Jandarma ekipleri tarafından yakalandı.
Jandarma’nın operasyonunda bomba arama köpeği Testi’nin de desteğiyle; 750 gram patlayıcı olduğu değerlendirilen madde, 1 adet 20 metre uzunluğunda yılan kamera, 2 adet altın arama çubuğu, 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet bıçak, 2 adet merdiven, 10 adet kazı yapmakta kullanılan malzeme ve 1 adet dedektör ele geçirildi.
Olayla ilgili göz altına alınan 4 kişi jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi.
![](https://www.boyabatgundemi.com/wp-content/uploads/2022/11/317071469_561823789286506_1846846885663251722_n-1-800x553.jpg)
![](https://www.boyabatgundemi.com/wp-content/uploads/2022/11/317230154_561823792619839_3955522529287203910_n-1-800x555.jpg)