İl Özel İdaresinden Yürekleri Isıtan Görüntüler…

İL ÖZEL İDARESİ CAN DOSTLARI İÇİN YOLLARDA

Sinop İl Özel İdaresi, kırsal kesimlerde yiyecek bulamayıp yaşam mücadelesi veren can dostları için yollara düştü.

Bir yandan kırsaldaki yol ve içme suyu gibi altyapı hizmetlerini sürdüren İl Özel İdaresi ekipleri, diğer yandan can dostları için yollara düşerek evcil ve yabani hayvanlar için de ormanlık alanlar ve yol kenarları gibi muhtelif yerlere mama ve yem bıraktı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya ÇINKIL, özellikle kırsal kesimlerde ve ormanlık alanlarda yaşam mücadelesi veren, yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarının yanı sıra evcil hayvanlar içinde yem ve mama bıraktıklarını söyledi.

“CAN DOSTLARIMIZA MAMA VE YEM DESTEĞİNİ SÜRDÜRECEĞİZ!”

“Yeryüzündekilere merhamet ediniz ki, göktekilerde size merhamet etsin” anlayışıyla hareket ettiklerini dile getiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl; “Özel İdaremiz Ulaşım, Ruhsatlandırma, İmar, İçme Suyu ve Plan proje çalışmalarına devam ederken can dostlarımızı da unutmadı. Sokakta karşılaştığımız, başlarını okşadığımız, beslediğimiz, ilgilendiğimiz dostlarımızın karşılıksız sevgilerine tanık olmak paha biçilemez. Dünyayı paylaştığımız can dostlarımızın bakımı hepimizin görevi. Özel İdaremiz ekipleri tarafından evcil hayvanlar, kuşlar ve yaban hayvanları için belirli alanlara mama ve yem takviyesinde bulunuyoruz. Aynı dünyayı paylaştığımız can dostlarımızın sokakta zorlu bir yaşam mücadelesi verdiklerini biliyoruz. İnancımıza göre tüm canlıların yaşamı kutsaldır ve yaratılanı yaratandan ötürü seviyor, her bir canlıyı önemsiyoruz. İl Özel İdaresi olarak hayvan sevgisine dikkat çekmek ve onların beslenmesine katkıda bulunarak mama ve yem desteğini sürdüreceğiz. Can dostlarımız emin ellerde.” dedi.

Boyabat Gündemi hakkında 18253 makale
Boyabat Gündemi