“Evet Bu Faşizm”, Lanet Olsun….

dövv1

12 Mayıs gecesi Sinop’ta yaşanan olaylar da Mücahit Özmen isimli gencin kimliği belirsiz kişiler tarafından feci şekilde dövüldüğü ortaya çıktı.

Sosyal doku vakfı başkanı Nurettin Yıldız’ı protesto etmek isteyen göstericilerle polis arasında arbede yaşanmış daha sonra Yıldız’ın konferans vermekten vazgeçerek Sinop’u terk etmesi sonucu ara sokaklara dağılan bir gurup ise  Nurettin Yıldız taraftarı olduğu iddiası ile ellerine geçirdikleri Üniversite öğrencisi Mücahit Özmen’i feci şekilde darp ettiler.

Olay yerine çağrılan 112 acil servis ambulansı ile Sinop Atatürk devlet hastanesine kaldırılan Özmen’in tedavisi sürüyor.Polis olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

HALKSESİ.COM ve “Boyabat Gündemi” olarak diyoruz ki:

Evet…

İşte bu FAŞİZM!

Kendinden başkasına düşünce hakkı tanımayan ve bunun için şiddete başvuran hangi görüş hangi inanca sahip olursa olsun Faşisttir…

Protesto etmek başka bir olay,fakat şiddete baş vurarak insan canına kast etmek başka bir olaydır.Ne olursa olsun bunu tasvip etmemiz asla mümkün değildir.Şiddete dün de karşı çıktık bugün de karşıyız yarın da karşı çıkacağız.

Ve bunu kimler yaptı ise lanet olsun…

dövv2

 

(Visited 253 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16044 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.