Eline kına yakılmasını istedi ekipler dileğini yerine getirdi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ulusal düzeyde hayata geçirilen Vefa (Yaşlı Evde Bakım) ve Ulusal Hane Ziyaretleri Programları kapsamında Taşköprü ilçemizde ve köylerinde bakıma muhtaç, kimsesiz, ihtiyaçlarını karşılayamayan, engelli ve kronik hastalığı olan 44 hane ziyaret edilerek destek ekipleri tarafından evlerine konuk olunuyor.

Taşköprü ilçe merkezinde ikamet eden ve ekiplerden saçına ve ellerine kına yakılması talebinde bulunan 66 yaşındaki kadının evine giden ekipler yaşlı kadının talebini yerine getirdi. Dileği yerine gelen yaşlı kadın ekiplere teşekkür ederek mutluluğunu paylaştı.

-Vefa ekibi neler yapıyor ?

VEFA programı ile yaşlı ve engelli vatandaşların korunması, yaşadıkları mekanların iyileştirilmesi, kişisel bakımlarının yapılması suretiyle yaşam koşullarının kolaylaştırılması hedefleniyor. Bu kapsamda Taşköprü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçede bulunan 44 ihtiyaç sahibi yaşlı ve engelli vatandaşın belirli periyotlarda ev temizliği, saç sakal tıraşı gibi kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçları giderilmeye başlandı.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18175 makale
Boyabat Gündemi