Dere Islah Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor……..

dertr3

Şirin ilçemiz Gerze’mizi güzelleştirmeye devam ediyor.
Yeşili ve mavisiyle huzurun simgesi Gerze’de, Belediyemiz Ekipleri ilçemizin uzun yıllardır yakışmayan görüntüsüne son vermeye başladılar.İlçemiz İskele Mevkii’ne uzanan dere bilindiği üzere görünümüyle ve çevreye verdiği olumsuzluklarla vatandaşlarımızın göz zevkini bozduğu gibi, sağlıklı yaşam koşullarına uygunluk sağlamamaktaydı.

Ancak, Belediyemiz Ekipleri Gürleyük Deresi’nde başladığı Islah Çalışmalarının devamında belirttiğimiz bölgede de çalışmalara hız verdi.Başlatılan çalışmalarda ilk olarak dere tam anlamıyla temizlenmeye başladı.Derenin temizlenmesinin ardından zemine beton dökülerek kış aylarında taşkınları önlemiş ve doğal güzelliğimizi korumayı amaçlamakta olduğumuzu belirtiriz.

Islah projelerinin tamamlanmasına müteakip peyzaj çalışmaları ile vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak olan dere artık kış aylarında taşkın tehlikesi yaşatmayacak ve gerçekleştirilecek çevre düzenlemeleri ile Gerze’mize yakışır bir hale gelecektir.
Belediye Başkanlığı olarak, bu çalışmalarda emek sarfeden ve en hızlı şekilde bitirilmesini sağlayan DSİ idaresi ve teknik personellerine teşekkür ederiz.

Editör Halime Şahin

 

dertr1 dertr2

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18365 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.