Çocuklarım İçin Gerekirse Böbreğimi Satarım!..(Videolu Haber)…

adsız

İki aylıkken kemik erimesi teşhisi konulan 2,5 yaşındaki Muhammed Baki Eğmez’in ailesi, çocuklarını tedavi ettirebilmek için Sinop’un dağlarında yetişen salep bitkilerini toplayıp satıyor. ‘Çocuklarım için gerekirse böbreğimi satarım’ diyen minik Baki’nin babası ve ailesi yetkililerden yardım bekliyor.

Küçük Muhammed Baki’nin babası Uğur Eğmez, “Oğlumuzun tedavisi için gereken ilaçların maliyeti ayda 6 bin 300 Euro tutuyor. Bu yükü kaldıracak gücümüz yok, büyüklerimiz bize yardım eli uzatsınlar. Kastamonu Araç’ta ikamet etmemize rağmen geçimimizi sağlayabilmek için Sinop’un dağlarında yetişen salep bitkilerini toplamak için geliyoruz. Salepin kilosunu 250 tl den veriyoruz. Geçimimizi ve çocuğumuzun ilaç parasını böyle çıkarmaya çalışıyoruz, yardım bekliyoruz.” dedi.

Yeşilova köyünde yaşayan Uğur-Esra Eğmez çiftinin 3,5 yaşındaki çocukları Muhammed Baki, doğumundan bu yana kemik erimesiyle savaşıyor. Henüz 2 aylıkken kemik erimesi teşhisi konulan Muhammed Baki Eğmez’in tedavisi için kullanılan bir iğnenin 750 Euro olduğunu söyleyen Baba Eğmez, “Oğlumuz günden güne eriyor. Doğduğundan beri bu hastalıkla savaşıyor. Tedavisi için gereken ilaçların maliyeti ayda 6 bin 300 Euro tutuyor. Şuan Baki 3,5 yaşında 5,5 yaşına kadar yurtdışından gelecek bu ilacı kullanmak zorunda. Bunu karşılayacak gücümüz yok. Büyüklerimizden ve devletimizden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Minik Baki ve Ailesine Yardım edebilmek için iletişim numarası:0(538)  253  79  18…

Video Haber İZLE

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.