Şaka Değil Gerçek ,Sinop’ta Banka Kredisiyle Gelen Türkiye Şampiyonluğu……

şampii2

Sinop’ta değişik branşlarda görev yapan sekiz antrenörün bir araya gelerek kurdukları ve maddi imkansızlıklar nedeniyle bazı ihtiyaçlarını çektikleri banka kredisiyle karşıladıkları Gençlik Spor Kulübü’nün deniz küreği takımı, katıldığı ilk şampiyonada Türkiye birincisi oldu.

Kürek takımı antrenörü Erol Öz, yaptığı açıklamada, 2015 yılında kurdukları kulüpte 40’a yakın sporcunun yer aldığını söyledi.  Kulübün kurulma aşamasında bazı maddi sorunlarla karşılaştıklarını anlatan Öz, “Sorunları aşmak için sekiz arkadaş banka kredisi çekmek durumunda kaldık.” dedi.

Yaptıkları işin zorunlu olmadığını, amaçlarının sadece sporcularına katkı sunmak olduğunu ifade eden Erol Öz, şunları kaydetti: “Kulübü kurmaya 2015 yılında karar verdik. Sekiz antrenör arkadaşla 6 bin lira kredi çekerek, bazı ihtiyaçlarını karşıladık. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bize sağ olsunlar katkı sundular. Şu an bünyemizde çoğunluğu spor liselerinden oluşan 40’a yakın sporcumuz var.

Deniz küreği henüz yeni yaygınlaşmaya başladığı için katıldığımız yarışmalarda derece almak daha kolay oluyor. Dolayısıyla çocuklarımız üniversitelerde spor akademisine girerken artı puan alıyorlar. Biz de burada onlara öncü olmaya çalışıyoruz.”  “HALEN SOYUNMA ODAMIZ YOK” Öz, yaşadıkları maddi imkansızlıklara rağmen sporcularının elde ettikleri başarıların kendilerini gururlandırdığını vurgulayarak, şöyle konuştu: “Halen soyunma odamız ve denize inebilecek bir iskelemiz olmamasına rağmen çocuklar ilk gittikleri yarışmalarda toplam 13 madalya kazandı. İstanbul Maltepe’de 19 yaş altı erkekler kategorisinde yapılan şampiyonada Fenerbahçe, Beşiktaş gibi güçlü kulüpleri geride bıraktılar.

 

Biz zorunlu olduğumuz için değil, çocuklarımıza bir şeyler verebilmek için bu işe baş koyduk. Çok şükür onlar da katıldıkları ilk şampiyonada birincilik elde ederek, bizleri gururlandırdılar. Önümüzdeki yarışmalar ve şampiyonalarda yine büyük başarılar alacaklarına inanıyoruz.”  “KREDİYİ ARAMIZDA TOPLADIĞIMIZ PARAYLA ÖDÜYORUZ”  Kulübün bazı temel eksikliklerini gidermek için çektikleri krediyi ödemeye devam ettiklerini dile getiren Erol Öz, “Çektiğimiz krediyi sekiz arkadaşla ödemeye devam ediyoruz. Her ay herkesin cebinden belirli  bir rakam para çıkıyor. O parayı toplayıp, bankaya yatırıyoruz. Yapmak zorunda mıydık? Kesinlikle değil. Çünkü biz, kendi branşlarında zaten görev yapan antrenörleriz. Bir araya gelerek bu işe başladık ki çocuklarımıza yardımcı olmak istedik. Bunlar genç sporcular, aralarında daha önceden sigara ile tanışanlar olmuş. Burada spor yapma alışkanlıklarını geliştirdiklerinde en az beş çocuğumuzu sigaradan kurtardık.” diye konuştu.  Öz, çektikleri krediyle çalışma yaptıkları alana platform yaptıklarını belirterek, diğer ihtiyaçlarını çeşitli kurum ve kişilerden alınan yardımlarla gidermeye çalıştıklarını kaydetti.

 

şampii3şampii1

 

Vitrinhaber Gazetesi

(Visited 13 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16044 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.