CHP Sinop İl Başkanlığından Basın Açıklaması….

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Barış Ayhan imzalı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

‘Son günlerde İlimizde yaşanan siyasi gelişmeler hakkında basınımız aracılığıyla kamuoyunun bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur. Gerek sosyal medyada gerekse ulusal basında gündemi meşgul eden görüntülerle ilgili olarak son derece rahatsız olduğumuz bilinmelidir Ancak bizleri asıl rahatsız eden ilimizin isminin bu ve benzeri münferit olaylarla birlikte anılmasıdır. Siyasi iklim olarak tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde karşılıklı yürüttüğümüz siyasi faaliyetlerimiz yine aynı şekilde devam etmesi en büyük arzumuzdur.

 

Bir ulusal kurtuluş mücadelesi olarak gördüğümüz referandum sürecinin AKP-CHP çekişmesine dönüştürülme çabalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Gündemi meşgul eden görüntülerin Akp’nn yine kendi yöneticileri tarafından çekildiği ve kamuoyuna servis edildiği açıktır. Partimizle hiçbir ilgisi olamayan bu gelişmelerin, Akp’nin kendi içerisindeki siyasi gelişmelerin bir ürünü olduğu açıktır. Mevcut parlamenter sistemimizin revize edilerek güçler ayrılığı ilkesinin daha belirgin hale getirebilmek gibi bir görevimiz dururken, tek adam rejimin özlemini çekenlere karşı, demokrasimizi ve çocuklarımızın geleceğini korumak adına yoğun bir gündem ile gece gündüz çalışırken bu ve benzeri parti içi siyasi rant kokan olaylarla uğraşmak gibi bir lüksümüz olmadığı açıktır.

Biz işimize bakıyoruz.

Akp gençlik kollarının Genel Başkanımız Sn Kemal KILIÇDAROĞLU’na evet gazetesi göndermekle harcadıkları zamanı ve enerjilerini bu tür görüntüler ile parti içi rant sağlama telaşında olan yöneticilerini tespit ederek toplumda yanlış bir algı yaratılmasını engellemeye harcasalar; topluma hizmet adına çıktıkları yolda daha başarılı olacakları inancındayım.

 

Bu tür münferit olaylar ile toplumda korku ve telaş yaratma arzusunda iseniz kuvayi milliye ruhuyla mücadele eden örgütümüzü ve yedi düvele karşı savaşan ve ülke kuran bir milletin evlatlarını korkutamayacağınızı da bilmeniz gerekir’

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.