Boyabat’ta Posta Hizmetleri Aksıyor mu? ” Bak Postacı Gelemiyor.!!!!!!!

1211postaci

PTT bünyesinde Posta Hizmetleri veren ve Postacı olarak adlandırılan personel sayısının azlığının Boyabat’ta sıkıntıların yaşanmasına neden olabileceği iddia edildi.

Pek çok vatandaşın posta yoluyla gelen faturalarının ya da adliye tarafından gönderilen tebliğ yazılarının şimdilik bir sıkıntı oluşmadan dağıtıldığı gözlemleniyor. Ancak Postanedeki dağıtım ekibinin Boyabat ölçeğinde bir kente sayı bakımından yetersiz kalması ve gerekli eleman takviyesi için bir çalışma yapılmaması dağıtımda yakında bir sorun oluşturabileceğinin nedeni olarak gösteriliyor.

Boyabat ve köylerinin yanısıra Saraydüzü köylerininde Boyabat Postanesi tarafından dağıtılması, Boyabat Postanesi dağıtım hizmetlerinde yaşanan sıkıntıyı son zamanlarda giderek büyütmeye başladı.

Yaklaşık 30 bin kişilik bir şehir ve 110 köyle beraber, Saraydüzü’nün 30 köyününde eklenmesi, postane dağıtım ekibinde görev alan 2 – 3 kişinin yetersiz kalması faturalar veya adliyeden gönderilen günlü evrakların gecikmesine ve vatandaşın bu konudan dolayı sıkıntı yaşamasına sebep olabilir. Eleman sıkıntısı çekilen postaneye gerekli sayıda yeni dağıtıcı ve çalışanın alınmaması giderek artan posta yükünün daha sıkıntılı bir hale gelmesine sebep oluyor. Dağıtım ekibinde çalışan insanların bu yüzden izinlerini bile kullanamadıkları ağır iş şartları altında çalışmak zorunda kaldıkları bildiriliyor.

Boyabat Postane yetkililerine konu ile ilgili sorduğumuz sorular ise, cevapsız bırakıldı.

Kaynak : Boyabat Gazetesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18250 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.