Kargı Ülkü Ocakları’ndan Türkmendağı’na Yardım………

ülkü

Kargı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, Suriyeli Türkmenler için yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya hakkında bilgi veren Ülkü Ocakları Kargı İlçe Başkanı Murat Soruk, Türkmenlerin bölgede çıkar peşinde koşan zalimler tarafından hedef haline geldiğini hatırlatarak, “Bölge üzerinde plan yapanlar, mazlum ve biçare bölge halkının oluk oluk akan kanından ziyade elde edecekleri milyon dolarlık ticari pazarları evla görmektedir. Kendi namuslarını, canlarını ve en kıymetlileri olan vatanlarını savunan Suriye Türkmeni soydaşlarımız ise bölgede çıkar peşinde koşan zalimlerin ilk hedefi halindedir. Vatan toprağının kutsaliyetine inanan ve can verip bu sevdasından vazgeçmeyen soydaşlarımız tüm imkansızlıklara rağmen ayakta kalmaya çalışmaktadırlar. Sivil soydaşlarımızın üzerine bombalar yağmakta, yavrularımızın feryatları, analarımızın ağıtları arşı titretmektedir” ifadelerini kullandı.

“Her zaman yanlarındayız”

Murat Soruk, “Her biri atası Fatih yaşında olan Türkmen yiğitleri gün geçtikçe erimekte, asırlık çınar Türkmen babaları bu manzara karşısında kahrolmaktadır. Büyük sıkıntılar içerisinden sıyrılarak bugünlere gelen ülkücü hareket, soydaşlarının çektiği sıkıntıları yüreğinin en derininde hissetmektedir. Ülkü ocakları, Türk milletinin kendisine teslim ettiği yardımları bugüne kadar Irak Türkmenleri, Suriye ve Türkiye‘de bulunan bir milyonun üzerinde Türkmen soydaşımıza ulaştırmanın gurur ve mutluluğunu taşımaktadır. Mazlumların yarasını sarmak, acılarını paylaşmak için nasıl ki dün Kerkük‘e varıp, Doğu Türkistan için Türkiye‘yi kıyama kaldırıp, Güney Azerbaycan için haykırıp, Türkmendağı’nda soydaşlarımız ile abdest aldıysak yine aynı anlayış içerisinde bugün de soydaşlarımızın maddi ve manevi anlamda yanında olacağız.” şeklinde konuştu.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından Suriye Türkmendağı’na gönderilmek üzere bir yardım kampanyası başlatılarak savaşın ortasında olan Türkmenleri yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Soruk, yardımların 10 Aralık‘a kadar Türkiye‘nin her yerindeki Ülkü Ocaklarının il ve ilçe temsilciliklerine ulaştırılabileceğini söyledi.

Ülkü Ocakları Kargı İlçe Başkanı Murat Soruk, Kampanya kapsamında toplanan yaklaşık 1 ton makarna, bin litre su, un, pirinç ve çeşitli eşyaları Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanlığı’mıza teslim ettik. 10 Aralık‘a kadar yardım toplamaya devam edeceğiz. Yardım etmek isteyen herkes bizimle irtibata geçebilir” dedi. – ÇORUM

Kaynak : Haberler com

 

Boyabat Gündemi hakkında 18421 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.