Boyabatlı Şule Şeneloğlu, Sinop Mantısı ile Altın Madalya Aldı….

Aslen Boyabatlı olan Okan Üniversitesi gastronomi bölümü 2.sınıf öğrencisi Şule Şeneloğlu, cevizli Sinop Mantısı ile katıldığı 15. Gastronomi Festivali Yarışmasında birinci oldu.

 

19 yaşındaki Şule Şeneloğlu’nun cevizli mantısı, dünya mutfağının birbirinden ilginç lezzetlerini geride bırakarak altın madalyaya layık görüldü.   Bundan sonra da Sinop’un farklı yemekleri üzerinde çalışarak, Sinop mutfağını dünyaya tanıtmayı amaçladığını belirten Şule Şeneloğlu, Vitrinhabere konuştu.

YÖREMİZİN FARKLI YEMEKLERİNİ DE TANITACAĞIM

Şule Şeneloğlu; “Okan Üniversitesinde aşçılık bölümünde ikinci sınıf öğrencisiyim. Sinop Boyabatlıyım. 15. Gastronomi festivali yarışmasına katıldım. Diğer yarışmacılar dünya mutfağını tercih ederken ben ise, Sinop’un meşhur cevizli kulak mantısını yaptım. Ve altın madalya kazanarak birinci oldum.

 

Amacım Sinop ilimizi en güzel şekilde tanıtıp, turizmine katkı sağlamaktır. Önümüzdeki yıllarda yöremizin daha farklı yemekleri üzerinde çalışıp, bu yemekleri de dereceye sokmak için çaba sarf edip Sinop’umuzun tanıtımı noktasında elimden gelen katkıyı sunmaya çalışacağım” diye

Vitrinhaber Gazetesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18375 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.