Boyabat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Basın Açıklaması…

r160220_74412

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 23 yaşında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisiydi. Hayalleri vardı, lisans öğrenimini bitirip akademisyen olmak istiyordu. Eğitimine devam ettiği fakültesinin duvarlarına meşhur maskeliler ve etekliler tarafından yazılar yazılarak pkk propagandası yapılmasına karşı çıktığı için hedef gösterilmişti. Fırat Yılmaz Çakıroğlu kendisini hayallerine ulaştıracak ders ve sınavlara girebilmesi için güvenlik önlemlerinin alınması lüzumunu Ege Üniversitesi Rektörlüğüne, İzmir İl emniyet Müdürlüğüne ve İzmir Valiliğine defalarca bildirmesine rağmen gereken önlemler alınmamıştı.

r160220_b5432

20 Şubat 2015 günü pkk terör örgütünün bir grup üniversite yapılanması mensubunun saldırısına uğrayan Fırat Yılmaz Çakıroğlu ağır yaralanmıştı ve ambulansın 45 dakika kadar uzun bir sürede gelerek sağlık görevlilerinin geç müdahale etmesinden dolayı Hakk’ın rahmetine kavuşmuştu. Bu acı haber televizyon kanallarında ‘karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavgada bir kişi öldü’ şeklinde duyurulmuştu.

Bugün Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadet şerbetini içerek Hakk’a yürüyüşünün birinci sene-i devriyesidir. Tarihi şehitlerle dolu ve şanlı bir geçmişe sahip olan Ülkücü Hareket, saflarını daha da sıklaştırarak kutlu yürüyüşüne devam etmektedir.

Fırat’ımızın acısının sıcaklığı henüz geçmemişken Güneydoğu’dan her gün yeni şehit haberlerinin gelişi yüreklerimizi derinden yaralamaktadır. Yine aynı hain ve alçak ellerin Ankara’da gerçekleştirdikleri vahşet artık tahammül sınırlarını yıkmış; iktidar sahiplerinin feraset ve basiretten uzak , gaflet dolu beyanları meseleyi daha da içinden çıkılmaz bir hale sokmuştur. Milletimizi derin bir yasa ve hüzne boğan bu elim olayların bir son bulması, milli birliğimizin yeniden ihdası için yetkililerin üzerlerine düşenleri hiç vakit kaybetmeden yerine getirmeleri; manasız kınamalardan ve temennilerden öte somut, ciddi ve akılcı adımlar atmaları elzemdir.

Bu vesileyle bundan bir yıl önce şehadet şerbetini içerek şehitler kervanına katılan yiğit Ülküdaşım Fırat Çakıroğlu kardeşimize ve terör kurbanı bütün aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabırlar diliyoruz.

Bir ölüp, bin dirileceğiz, Bir gidip, bin geleceğiz!

Boyabat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.