Boyabat Kaymakamlığından Okullara 3 Bin Kitap Dağıtıldı…..

k.dağı07

Boyabat Kaymakamlığı, okul kütüphanelerinde yerini almak üzere Boyabat’ta faaliyet gösteren ilk ve orta dereceli okullara 3 bin kitap dağıttı.
Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney, Ünye Kaymakamlığına atanması nedeniyle çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına veda ziyaretlerinde bulunuyor. Kaymakam Güney bir yandan veda ziyareti yaparken bir yandan da daha önceden planlanmış hizmetleri yerine getirmeye devam ediyor.

 

Kaymakam Güney Boyabat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Tosunoğlu ve Mütevelli Heyetiyle birlikte Kalebağı tesislerinde yemekli toplantıda buluşarak çalışmalarından dolayı teşekkür edip haklarını helal etmelerini istedi.

Daha sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetiyle birlikte Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törene katılan Kaymakam Güney ilk ve orta dereceli okul müdürlerine 3 bin adet kitabın teslimini gerçekleştirdi.

 

Kitap dağıtımı törenine Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan vekili Numan Demircan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Tosunoğlu, Malmüdürü Işıl Karaağaçlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevalli Heyeti, Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, İl Genel Meclis üyeleri Satılmış Demir ve Hüseyin Coşar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri katıldı.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya kitap dağıtımı açılış konuşmasında :
“Bu gün burada okul kütüphanelerimizin iyileştirilmesi projesi kapsamında okullarımıza alınan yaklaşık 3000 kitabın dağıtım töreni için toplanmış bulunuyoruz. En iyi hediye kitaptır, bir öğrenciye kitap verdiğinizde o öğrenciye yeni ufuklar, yeni insanlar, yeni pencereler açmış oluyorsunuz. Öğrenci de bu kitabı okuduğunda yeni bir gelişim safhasına girmiş oluyor. Bu kitapların dağıtımıyla ilçemizdeki okulların kütüphaneleri güncel eserlerle donatılmış olacaktır. Sayın kaymakamımızı yeni görevine uğurlamadan önce okullarımıza vermiş olduğu bu güzel hediyeler için teşekkür ediyoruz.” ifadelerinde bulundu.
Kaymakam Güney kitap dağıtımı sırasında yaptığı konuşmasında:
“Kitap hayat, ufuk, bilgi, kültür, düşünmek, sorgulamak, anlamak, anlatmak kitap insan demektir. Kitap düşünceyle birlikte bizi dünyadaki, kâinattaki mahlûklardan ayıran yegâne özelliklerden bir tanesi de yazmamız, okumamız, okuduğumuzu anlamamız ve düşünmemizdir. Tabiri yerindeyse kitaplar düşüncenin dışa vurumun mücessem şeklidir.

 

Dershanelerin eğitim sistemimizden çıkmaya başlamasından sonra, çocuklarımızın sadece test soruları çözme amaçlı eğitiminden uzaklaşılmaya başlandı. Doğrusu da budur. Çocuklarımızın okuma, öğrenme ve okudukları üzerinde düşünmeye yönelik yetiştirilmesi gerekiyor. Bir anlamda ezbercilikten uzaklaşarak gerçek anlamda öğrenmeye yönelik bir sistem oturtulması gerekiyor.
Bu nedenle çocuklarımızı okumaya özendirecek faaliyetler yapmamız gerekiyor. Bunu yapabilmek için de kitabın güncel olması, baskı kalitesi ve çekiciliğine kadar çeşitli hususlar önem arz ediyor. Benim öğretmenlerimizden ve okul idarecilerimizden isteğim, okul kütüphanelerinin daima açık bulundurulması ve buraların sınıflara dönüştürülmemesi veya daha başka bir amaçla kullanılmamasıdır. Biz bu gün Kaymakamlık olarak okullarımıza 3 bin kitabın dağıtımını yapıyoruz. Bu şimdilik küçük bir adımdır. Ancak inanıyorum ki bunun gerisi gelecektir.” şeklinde konuştu.

Uygur Özay İlkokulu Z kütüphanesinin açılışı
Kaymakam Güney kitap dağıtımı töreni sonrasında Boyabat Uygur Özay İlkokulu’na giderek protokolle birlikte 7 bilgisayar 1 yazıcı ve 1000 kitap kapasiteli Z (zenginleştirilmiş) kütüphanenin açılışını yaptı.
Açılış öncesinde okul müdürü Ramazan Cebeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ve Kaymakam Ümit Hüseyin Güney tarafından kütüphanenin önemiyle ilgili konuşmalar yapıldı. Daha sonra Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Vekili Numan Demircan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ve Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız tarafından kurdelesi kesilen kütüphanenin açılışı yapıldı.. Kütüphanenin gezilip incelenmesi sonrasında program sona erdi.

 

k.dağı01k.dağı02 k.dağı03 k.dağı04 k.dağı05 k.dağı06k.dağı08 k.dağı09 k.dağı10 k.dağı11

k.dağı12

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17044 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.