Sinop İl Müftülüğüne Yeni Atama Yapıldı…..

muftu-ali-hayri-celik-

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre, 8 il müftüsü başka görevlere atanmak üzere görevden alınırken, 31 il müftüsünün ataması yapıldı.
Başbakan Yardımcılığı’na ait atama kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre; şu an cezaevinde olmasından dolayı boş olanSinop İl Müftülüğü makamına Adana Pozantı İlçe Müftüsü Ali Hayri Çelik atandı.
Mustafa Erkan ise başka bir göreve atanmak üzere merkeze çekildi. Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak, Şırnak İl Müftüsü Ahmet Özkan, Osmaniye İl Müftüsü Ramazan Çortul, Mersin İl Müftüsü Ali Melek, Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu ve Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş’da başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı. Müftü Ali Hayri Çelik Kimdir? 1976 yılında Konya’da doğan Ali Hayri Çelik, ilköğrenimi Konya’da, orta öğrenimi ise Niğde İmam-Hatip Lisesinde 1994 yılında tamamladı. 1999 yılında D.Ü. İlahiyat Fakültesini bitiren Çelik, 1997 yılında Diyarbakır İl Müftülüğünde İmam-Hatip olarak memuriyet hayatına başladı. Çelik sırasıyla; 2003 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Konya Selçuk Eğitim Merkezini 10. dönem Kursiyerleri olarak bitirdi.
Yine aynı yıl Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Kelam Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamlayan ÇELİK, 2003 yılında Konya Yunak Vaizi olarak 2 yıl görev yaptıktan sonra 27.10.2005 yılında Erzurum ili Hınıs ilçe Müftüsü olarak 2 yıl görev yaptı. 05.12. 2007 tarihinde Konya İli Derebucak ilçe müftüsü olarak atanan Ali Hayri Çelik, burada 6 yıl görev yaptıktan sonra 27.06.2013 tarihinde Adana İli Pozantı İlçe Müftüsü olarak naklen atandı. 02.09.2013 tarihinden itibaren Pozantı İlçe Müftüsü olarak görev yapan Çelik, 8 Aralık 2016 tarihinde Sinop’a atandı. Ali Hayri Çelik evli ve iki çocuk babası.Vitrinhaber Gazetesi

 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.