Boyabat Kasaplar Çarşısı Küllerinden Yeniden Doğuyor….

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Kasaplar Çarşısı projesinin kalbini oluşturan Çarşı Sağlıklaştırma Projesi ile ilgili olarak çarşı esnafı ile proje tanıtım toplantısında bir araya geldi.

Kasaplar çarşında düzenlenen toplantıda projeyi anlatan Başkan Çakıcı, gerçekleştirilecek proje ile bölgedeki işyerleri yenilenirken Boyabat tarihinin de canlanacağını söyledi.

ESNAFIN DÜKKÂNLARI DEĞER BULACAK
Yapılacak yenileme çalışmasıyla esnafın yüzünün güleceğini ve bunun sonucunda da ziyaretçi sayısının artacağını vurgulayan Başkan Çakıcı , Çarşının ürettiği ürünlerle bölgede en büyük pazar haline geleceğini ve eski ihtişamlı günlerine yeniden kavuşacağını söyledi.

Bazı dokunuşların domino etkisi yarattığını ifade eden Başkan Çakıcı, “Bazı küçük dokunuşlar, büyük işlere öncülük eder. Kasaplar Çarşısı’nın tarihi dokusunun bozulmadan estetik bir dokunuşla yeni bir hal alacağını bunun da orta çarşının tümünde etkisini göstereceğini ifade etti. Başkan Çakıcı, “Tarihi çarşının gün yüzüne çıkarılması çalışmaları ile ilgili talebi karşılamak üzere Rölöve ve resüsitasyon proje çalışmaları tamamlanmasının ardından iki ay gibi kısa bir süre de ihaleye çıkılacağını” belirtti.

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.