AK Parti Yerel Yönetimler 3. Bölge İstişare Toplantısı Sona Erdi…….

Açılış konuşmasını Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yaptı.Kurtulmuş, 15 Temmuz sonrasında yaşananlara işaret ederek, “Bundan sonra her birimiz, çok daha dikkatli, gayretli, şuurlu ve çok daha fedakar bir şekilde bu sorumluluk koltuklarının hakkını vermek mecburiyetindeyiz. İnşallah bundan sonra çok daha güçlü bir şekilde bu yolculuğu, bu mücadeleyi sürdüreceğiz.” dedi.

Kurtulmuş, Ilgaz Milli Parkı’ndaki bir otelde düzenlenen Ak Parti Yerel Yönetimler 3. Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılışında yaptığı konuşmada, toplantı için katkı sunanlara teşekkür etti.

Hizmet anlayışının bu toplantıda yeniden gözden geçirileceğini belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye’yi, içinde bulunduğu şartlardan, daha ileriye götürmek için yerel yönetimlerin bundan sonraki dönemde hassasiyetle üzerinde durması gereken konuların tartışılacağını, aynı zamanda dostluk ve kardeşliklerin de pekişeceğini ifade etti.

Amentü Şerhi’nin müellifi, dedesi Numan Kurtulmuş’un, Kastamonulu olduğunu anlatan Kurtulmuş, “Kastamonu, Anadolu kültürünün en iyi şekilde yaşatıldığı, güzel şehirlerinden biridir.” dedi.

“Her birimiz için çok daha önemli olmuştur 15 Temmuz sonrası”

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine dikkati çeken Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 15 Temmuz’dan itibaren başka bir Türkiye’nin varlık gösterdiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bu, sadece Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi şartların değişmesi bakımından, yaşadığımız zorlukların bundan sonraki yolumuzu çok daha dikkatli yürümek mecburiyetinde bizi bırakmış olmasından değil, her birimiz için çok daha önemli olmuştur 15 Temmuz sonrası. O akşam Türkiye’nin istiklali ve istikbali için hayatını ortaya koyan şehitlerimize karşı vefa borcumuz, can borcumuz var. İnsanlarımız, Türkiye’nin meydanlarını doldurup, milli iradeye sahip çıkarken, Türkiye’nin geleceğine sahip çıkarken, sadece hiçbir hesabı olmadan bunlara sahip çıkmak için, Allah için, Vatan için, bayrak için, inançlarımız için canlarını feda ettiler. Bundan sonra her birimiz, çok daha dikkatli, gayretli, şuurlu ve çok daha fedakar bir şekilde bu sorumluluk koltuklarının hakkını vermek mecburiyetindeyiz. İnşallah bundan sonra çok daha güçlü bir şekilde bu yolculuğu, bu mücadeleyi sürdüreceğiz.”

– “Birbirinizin deneyimlerinden faydalanın”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya da toplantıda, Türkiye’de çok güzel işler yapan belediye başkanları bulunduğunu hatırlatarak, herkesin böylelikle birbirinden istifade etmesini istediklerini anlattı.

Kaya, “Birbirinizin deneyimlerinden faydalanın. Belediye başkanlığı, kurum yönetmek değildir. Siz orada olmasanız da orada biri bu işi görür. Biz belediye başkanlarını şehrin yöneticileri olarak görüyoruz. Belediye başkanlarının bakışı, bu nedenle değişmelidir. Biz bunu istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Yerel yönetimlerin bakış açılarını mutlaka değiştirmeleri gerektiğini aktaran Kaya, yüklerinin ve sorumluluklarının ağır olduğuna işaret ederek, “Bir gencin uyuşturucuya başlamasının sorumluluğu da yerel yöneticilerin omuzlarındadır. Bir genç uyuşturucuya alışıyorsa bu hesap bizden sorulacak. Bir aile boşanıyorsa, bunun ayrılmasının hesabı bize sorulacak. Bir çocuğu iyi eğitemiyorsak, bunun hesabı bize sorulacak.” diye konuştu.

Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile klasik belediye başkanlığının dışına çıkıldığını anımsatarak, yerel yöneticilerden tüm sorunları sorgulamalarını ve bu sorunlara sahip çıkmalarını istedi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk de toplantıda teşkilatın performans değerlendirmesini yaptı.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise yerel yönetimler olarak 24 saat çalıştıklarını, Kastamonu’da halkın rahat yaşamı için çalıştıklarını ifade etti.

Toplantıya, AK Parti Kastamonu milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir ile çevre il ve ilçelerin belediye başkanları katıldı.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.