Dolandırıcılar Bunu da Yaptı, Bakan Yardımcısı Ersoy’un Adıyla Vatandaşı Dolandırmaya Kalktılar…….

ersoydan_minik_ayaza_yardim_eli_h16088_6f36e

Sahte polis, savcı gibi kimlikleri kullanarak vatandaşları dolandıran hırsızlar son olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un adını kullanarak vatandaşları dolandırmaya çalıştı. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta sahte profil hesabı açan dolandırıcılar, Mehmet Ersoy’un adını kullanarak vatandaşları tuzaklarına düşürmeye çalıştı.

 

Aktif olan ve paylaşımlarını sürdüren sayfadan gelen mesajda, “Selam Nasılsın?” diyerek vatandaşlarla sohbet eden ve elinde bir bankaya ait hediye biletlerden olduğunu söyleyen sahtekarlar, ağına düşürmek istedikleri kişiden faturalı hatta sahip olup olmadıklarını soruyor. Eğer kişi faturalı hatta sahip değilse etrafında faturalı hattı bulunan kişilerle irtibata geçmesi isteniyor. Durumun kendisine iletilmesi üzerine şahsi internet hesabı üzerinden bir açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, durumun bir dolandırıcılık vakası olduğunu belirterek, bu tür mesajlar alan vatandaşlara, mesaja itibar etmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

 

Ersoy şahsi hesabında yaptığı uyarıda şunları söyledi; “Adıma sahte bir facebook hesabı açılmıştır. Benim bu hesaptan başka Mehmet Ersoy adına kullandığım bir hesabım yoktur.Lütfen gelen arkadaşlık isteği, mesaj, yardım ve benzeri talepleri kabul etmeyiniz.”

Vitrinhaber Gazetesi

b_21001

b_21002

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17614 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.