3’ü Çocuk 6 Hastanın İmdadına Afad ve Umke Yetişti…

kastamonu-da-3-u-cocuk-6-hastanin-imdadina-af-8023966_x_o

Kastamonu‘nun İnebolu İlçesi‘nde kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 2 köyde bulunan 3’ü çocuk 6 hasta, AFAD ve UMKE ekiplerinin çalışmasıyla hastaneye kaldırıldı.

İnebolu‘ya 14 kilometre uzaklıktaki Göçkün Köyü’nde yüksek ateş şikayeti olan 64 yaşındaki Şerife Çodur, 28 yaşındaki Aydın Çodur, 1 yaşındaki Ali Osman Çodur, 3 yaşındaki Ersan Emirhan Maraz ve 9 yaşındaki Eda Kalafat’ın rahatsızlıklarının artması üzerine aileleri sağlık ekiplerine haber verdi. Kar nedeniyle köy yolunun ulaşıma kapalı olması üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ulusal Arama Kurtarma (UMKE) ekipleri yolu açmak için çalışma başlattı. AFAD ekipleri kar küreme aracıyla yolu açarak köydeki hastalara ulaştı.

AFAD evlerden aldığı hastaları İkiçay Mevkii’nde bekleyen ambulanslara teslim etti. Daha sonra ise Göçkün Köyü’ne 3 kilometre uzaklıktaki Gökçevre Köyü’nde yaşayan tansiyon hastası 60 yaşındaki Akif Kuçuk de evinden alınarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından İnebolu Devlet Hastanesi‘ne kaldırılan hastalar tedaviye alındı. – İnebolu

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.