Yıl: 1972-Boyabat……..

0815-eskiboyabat

Bu fotoğraf 1972 yılının Haziran ayında çekilmiştir. O zaman Boyabat’ın tek lisesi olan Boyabat Lisesi’nin (Şimdiki M. Akif Ersoy Anadolu Lisesi) ön bahçesinde çekilen fotoğraftaki kişilerden sağdaki 6-Fen sınıfından Süleyman Sütçüoğlu, soldaki ise Lise birincisi Ali Kaya… Fotoğraf aynı sınıfta okuyan ,İsmet Sezer tarafından çekilmiştir.

Süleyman Sütçüoğlu’nu Boyabat’ta tanımayan yok gibidir. Ancak soldaki Ali Kaya sadece o günlerde onunla  birlikte öğrencilik yapanlar tarafından tanınır. Üstün başarılı bir öğrenciydi. Hatta lise bitirme sınavlarında Haziran mezunu olmakla kalmamış, sınava girdiği 6 dersten 10 üzerinden toplam 59 puanla mezun olmuştu. Bir süre Kastamonu’da maden mühendisliği yaptığını biliyoruz. Son alarak da emekli olduğunu duyduk.

Fotoğrafta arka planda yolun sağında görülen bina suni tohumlamada kullanılan boğaların beslendiği tohum istasyonu. Halk arasında boğa binası olarak bilinen bu binanın yerinde şimdi Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi ve pansiyonu yer alıyor. O yıllarda tüm Çamlıca (yolun solunda) ve Yıldız Mahallesi tamamen boş.

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18268 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.