Yeşilyurt Köyü Muhtarı Sinan Aşcı’nın En Mutlu Günü……..

Yeşilyurt Köyü’nde yapılan düğüne çevre ilçe ve köylerdeki bir çok kişi katıldı. Kalabalık bir katılımla gerçekleşen ve köyün gelenek – göreneklerine uygun şekilde yapılan düğün yaklaşık üç gün sürdü. İki gün boyunca gelen misafirler düğün sahibi Köy Muhtarı Sinan Aşcı ve eşi tarafından tek tek karşılandı. Konak usulü yapılan düğün gereği konuklar düğün sahibine yakın olan evlerde misafir edildiler.

AK Parti Boyabat   İlçe Yönetim Kurulu  üyesi Sinan Aşcı’nın  oğlu Gökhan Aşcı’nın Yeşilyurt Köyü’nde düzenlenen düğün töreninde tüm dost, akraba ve yakınları hazır bulundular.

Düğün törenine AK Parti İlçe  Başkanı Ferhat Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Düğüne katılan AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ”Muhtar Sinan Aşcı’nın  evlatlarının mutluluğuna şahitlik ettik. Rabbim hayırlı eylesin” dedi. Oğlunu evlendiren Ak Parti Boyabat  İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeşilyurt köyü Muhtarı Sinan Aşcı’nın  konuklarla tek tek ilgilendiği düğünde genç çiftin arkadaşları gelin ve damadı yalnız bırakmayarak mutluluklarına ortak oldular.

Tören sonrası Boyabat Bülteni’ne açıklama yapan Düğün sahibi Ak Parti Boyabat İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Aşcı” Bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmayarak davetimize icabet eden Ak Parti İlçe Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimize tüm akraba, arkadaş, dost ve yakınlarımıza ayrıca tüm  arkadaşlarıma teşekkür ederim”dedi.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.