Yepaş Açıkladı: Elektriğe Zam Yok!….

YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, 2019 yılı 2. Çeyreği için EPDK tarafından açıklanan tarifelere göre tüketicilere herhangi bir zam uygulanmayacağını belirtti.

Arif Akşam yaptığı açıklamada “Tüketicilere üçer aylık dönemler için uygulanacak olan elektrik satış fiyatları Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenmekte ve ilan edilmektedir. 2019 Nisan – Mayıs – Haziran dönemleri için belirlenen elektrik tarifeleri Nisan ayı başı itibariyle Kurum tarafından yeniden belirlenmiştir. İlan edilen fiyatlar incelendiğin de görüleceği üzere tüketicilere uygulanacak olan elektrik fiyatlarında önceki döneme göre herhangi bir artış olmamıştır” şeklinde konuştu.

 

ELEKTRİĞE YÜZDE 37 ORANINDA ZAM YAPILDI İDDİASI KAFALARI KARIŞTIRDI

Yeni dönem de Kamu elektrik üretim şirketi olan EÜAŞ tarafından, YEPAŞ’ın da dâhil olduğu Görevli Tedarik Şirketlerine satılan toptan elektrik fiyatlarında bir artışın söz konusu olduğunu ancak bu durumun nihai tüketicilere uygulanan fiyatlarla alakasının olmadığının bilinmesi gerektiği belirtildi.

TÜKETİCİYE YANSIYAN BİR ZAM YOK

YEPAŞ’ın açıklamasında “Bilindiği üzere elektrik fiyatlarını oluşturan çok sayıda unsur söz konusudur. 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik fiyat bileşenlerinde bazı değişmeler olmakla birlikte vergi fon ve paylar dâhil, tüketiciye yansıyan fiyatlarda herhangi bir değişiklik veya zam kesinlikle söz konusu değildir.

Belirtilen durumu kamuoyuna bir tablo ile açıklamak gerekirse; müşterilerimiz 100 kWh elektrik tüketimi için;

Mesken aboneliklerinde 54 TL

Ticarethane aboneliklerin de 71 TL

Sanayi aboneliklerin de 60 TL ödemeye devam edeceklerdir”  denildi.

 

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18318 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.