Yenilikçi Grup: Mevcut TSO Yönetiminin Açıklamaları Durumun Ne Kadar Vahim Olduğunu Ortaya Koymuştur…

1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için 10 grupta da adaylarını açıklayan yenilikçi grup, seçildikleri takdirde neler yapacaklarını açıklaması sonrası, Boyabat Ticaret ve Sanayi odasının mevcut yönetiminin haber sonrası jet hızı ile son güne ramak kala yeni bir açıklama daha geldi.

Yapılan açıklama şöyle”Yenilikçi ekip: Mevcut TSO’dan Talihsiz Açıklama

Boyabat TSO tarafından yapılan açıklamada üyelerimize vermiş olduğumuz vaatlerimizi mevcut yönetimin hali hazırda yaptığını ve bu yüzden bizden önde olduğundan bahsetmiştir. Mevcut yönetimin kendi vaatlerini açıklayamayışı durumun ne kadar vahim olduğunu göstermektedir. Mevcut TSO Yönetiminin Açıklamaları Durumun Ne Kadar Vahim Olduğunu Ortaya Koymuştur

 • TSO toplantı salonunda 2015-2016-2017 ve 2018 yıllarında kaç adet eğitim verilmiştir?Not: Kuzka, Kosgeb ve SGK gibi brifing(bilgilendirme) toplantılarının eğitim olmadığını belirtmek istedik. Ve bizim eğitim dediğimiz KURUMSALLAŞMA, YÖNETİCİLİK, İLETİŞİM BECERİSİ, MUHASEBE v.b eğitimlerin verilmesinden bahsettik.
 • OSB deki tahsis sıkıntısı çözüm aşamasındadır denilmiştir. Mevcut ekibinizin yıllardır müteşebbis heyetinde bulundukları OSB de neden zamanında bu sorunlar çözülmemiştir.
 • OSB ye gelen yatırımcıların neden başka yerlere yatırım yaptıklarını açıklanmasını talep ediyoruz.
 • Yurt içi ve yurt dışı gezilerin yapıldığından bahsedilmiştir. 2015-2016-2017 ve 2018 yıllarında kaç adet gezi düzenlenmiştir.Not: 4,5 yıllık dönemde 1 Gaziantep fuar gezisi yapılmış ve 1 tane yapılmaya çalışılan fakat yapılamayan Cidde fuarı gezisi vardır.Mevcut yönetimin daha önceki Almanya’ya düzenlenen messe fuarı faciasından bahsetmek bile istemiyoruz
 • Üniversite ile ilgili kurumlardan kaç bölüm için söz alınmıştır ve 20 yıldır neden ilerleme kaydedilememiştir.
 • Sinop ilinin sanayide lokomotifi olan Boyabat’a bugüne kadar mühendislik fakültesi açılmamıştır.
 • Biz yapılacak olan meslek lisesinden bahsetmedik. Ara elaman sıkıntısının çözüme kavuşturulması için çalışacağımızdan bahsettik. Bugüne kadar hangi çalışma yapılmıştır kamuoyunun bilgilendirilmesini talep ederiz.
 • Biz ihracat yapan firmaların nerede olduğundan bahsetmedik. Sadece bu işi daha ileriye götürmek için(ihracat yapan firma sayısını artırmaya) çalışacağımızdan bahsettik.
 • Bizler ABİGEM’in hazırlamış olduğu fizibilite raporundan bahsetmedik. Üyeleriniz ile yapacağımız istişareler sonucunda belirlenecek sektörler hakkında ekip arkadaşlarımızın çalışması ile kendi bünyemizde fizibilite raporu hazırlayacağımız dan bahsettik.
 • Yurt dışı pazarlar hakkında spesifik araştırma yapabileceğimiz bir program kullanarak üyelerimizin kendilerinin değil bizzat oda personelinin tarafından bu hizmetin verileceğinden bahsetmiştik.
 • Toprak ihtisas organize sanayi sözü bakanımız tarafından verildi fakat bu organize sanayi ile ilgili bakanlık yazışmaları tamamlanmış olup yer tahsisi konusunda 1 yılı yakın zamandır hiçbir çalışma bulunmamaktadır.
 • SGK teşvikleri ile ilgili İstanbul’dan gelen bir firma Boyabat’ı ziyaret etti ve geçmiş dönemlerde alamadığımız teşviklerden bahsetti. Bu teşviklerin alınması için firmalardan komisyon talebinde bulundu. Neden yönetiminiz zamanında bu alınamayan teşvikler ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılmadı.
 • Toprak sanayi ile ilgili sadece test merkezi değil yeni ürünlerinde tasarlanabileceği bir merkez kuracağız.”
 • Genç girişimciler kurulu neden bugüne kadar aktif hale getirilemedi. Madem bizim vaatlerimizi sizin yapmış olduğunuz hizmetler ise açıklamanızda çelişki yaşıyorsunuz.
 • Şehrin büyümesi için bugüne kadar hangi çalışmalar yapıldı bunun açıklanmasını bekliyoruz.
 • Alınan bütün kararlarınız istişare ile alınıyorsa yönetim kurulunuz tarafında kararlaştırılan ve 1 NİSAN 2018 tarihinde yapılacak olan seçim neden meclis üyelerine söylenmedi yada karar alındığında neden üyeler ile paylaşılmadı.

Bizim yıllardır orada oturan tecrübeli ekipten beklentimiz bizim vaatlerimizin değil, kendi vaatlerinin üyelerimize açıklanmasıydı.

Mevcut yönetimin icraatlarının bulunmaması da durumun vahametini açıkça göstermektedir.” denildi

Kaynak ; Boyabat Gazetesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18183 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.